BeOak by Javorina, výrobné družstvo
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +1.3 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Dlhá história
Firma pôsobí na trhu už 72 rokov — overený subjekt.
Firma dosahuje tržby (3,1 mil. €).
- Právna forma
- 205
- Dátum vzniku
- 8. 6. 1954
- Sídlo
- Továrenská 29, 05901, Spišská Belá
- EBITDA marža11,4 %
- ROA (návratnosť aktív)0,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)0,4 %
- Zadlženosť54 %
- Kapitálová primeranosť46,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.470netIncome: 14 636revenue: 3 110 872prevNetIncome: -357 303
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 46.25equity: 3 279 296assets: 7 090 874
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 53.75equity: 3 279 296assets: 7 090 874
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 44.74revenueYoY: 1.26validHistoryYears: 13.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 11.44netMargin: 0.470ebitda: 355 850revenue: 3 110 872
Altman Z''-Score2.09Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.91 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.01 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.29 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.90 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.21 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.21 % vs. predchádzajúce -5.48 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 53.75 % vs. predchádzajúce 59.59 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.44× vs. predchádzajúce 0.47×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.47 % vs. predchádzajúca -11.63 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 46.25 % vs. predchádzajúca 40.41 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 13 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (1 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 0.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 46 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 3,1 mil. € | 3,1 mil. € | +1,3 % |
| EBITDA | 356 tis. € | -133 tis. € | +366,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 320 tis. € | -120 tis. € | +366,6 % |
| Čistý zisk | 15 tis. € | -357 tis. € | +104,1 % |
| Aktíva | 7,1 mil. € | 6,5 mil. € | +8,7 % |
| Vlastné imanie | 3,3 mil. € | 2,6 mil. € | +24,5 % |
- 8. 6. 1954Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie46.2%
- Cudzie zdroje53.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 3,1 mil. € | 7,1 mil. € | 3,3 mil. € | 356 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 3,1 mil. € | 6,5 mil. € | 2,6 mil. € | -133 tis. € | -357 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 2,4 mil. € | 6,4 mil. € | 2,9 mil. € | 262 tis. € | -61 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 3,6 mil. € | 3,4 mil. € | 839 tis. € | 549 tis. € | 185 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 3,1 mil. € | 3,7 mil. € | 654 tis. € | 402 tis. € | 66 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 2,7 mil. € | 3,2 mil. € | 588 tis. € | 354 tis. € | 71 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 2,6 mil. € | 3,1 mil. € | 517 tis. € | 390 tis. € | 116 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 2,1 mil. € | 3,0 mil. € | 400 tis. € | 213 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 1,9 mil. € | 2,5 mil. € | 397 tis. € | 221 tis. € | 26 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 1,9 mil. € | 2,4 mil. € | 371 tis. € | 198 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 1,7 mil. € | 2,4 mil. € | 396 tis. € | 98 tis. € | -76 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 1,7 mil. € | 2,6 mil. € | 476 tis. € | 160 tis. € | -12 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 37 tis. € | 1,3 mil. € | 488 tis. € | — | 4 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 36 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena obchodného mena25. 11. 2002 → 14. 5. 2026
JAVORINA, výrobné družstvo
- Zmena obchodného mena23. 6. 1993 → 24. 11. 2002
JAVORINA, družstvo umeleckej výroby, výrobné družstvo, Spišská Belá
- Zmena obchodného mena1. 7. 1992 → 22. 6. 1993
JAVORINA, družstvo umeleckej výroby Spišská Belá
- Zmena sídla1. 7. 1992 → 10. 6. 1998
Spišská Belá
- Založenie spoločnosti8. 6. 1954
205
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 10. 10. 2023
- 2kúpa tovaru na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod) v rozsahu voľných živnostíod 27. 7. 2007
- 3kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) v rozsahu voľných živnostíod 27. 7. 2007
- 4výroba a predaj drevených brikietod 27. 7. 2007
- 5medzinárodná cestná preprava tovaruod 1. 4. 2006
- 6vnútroštátna cestná nákladná dopravaod 1. 4. 2006
- 7sprostredkovanie obchodu v rozsahu voľných živnostíod 26. 3. 2004
- 8sušenie rezivaod 11. 6. 1998
- 9prenájom nebytových priestorov so službamiod 11. 6. 1998
- 10nákup a predaj nábytku a bytových doplnkovod 23. 6. 1993
- 11nákup a predaj stavebno stolárskych výrobkovod 23. 6. 1993
- 12nákup a predaj ostatných drevárskych výrobkovod 23. 6. 1993
- 13nákup a predaj drevených obalovod 23. 6. 1993
- 14predaj výrobkov ozdobníckych drevených v kombinácií s inými materiálmiod 23. 6. 1993
- 15výroba drevených obalov a prepravných skríňod 23. 6. 1993
- 16predaj hračiek a spoločenských hier z dreva a iných materiálovod 23. 6. 1993
- 17predaj partiového tovaruod 23. 6. 1993
- 18výroba nábytku z dreva a ostatných materiálovod 23. 6. 1993
- 19výroba ostatných drevárskych výrobkovod 23. 6. 1993
- 20predaj výrobkov užitého umenia z drevaod 23. 6. 1993
- 21výroba prvkov pre montované stavby z dreva a ostatných ľahkých materiálovod 23. 6. 1993
- 22výroba výrobkov stavebno stolárskychod 23. 6. 1993
- 23výroba výrobkov ozdobníckych drevených v kombinácií s inými materiálmiod 23. 6. 1993
- 24výroba výrobkov užitého umenia z drevaod 23. 6. 1993
- 25výroba spoločenských hier a hračiek z dreva a iných materiálovod 23. 6. 1993
- 26projektovanie interiérov a nábytkuod 23. 6. 1993
- 27opravy nábytku z dreva a ostatných materiálovod 23. 6. 1993
- 28brúsenie drevoobrábacích nástrojovod 23. 6. 1993
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/00168599
- RÚZ ID
- 12062
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 8. 6. 1954Založenie spoločnosti205
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat3 598 538 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 25. 11. 2002Zmena obchodného mena→ JAVORINA, výrobné družstvo
- 23. 6. 1993Zmena obchodného mena→ JAVORINA, družstvo umeleckej výroby, výrobné družstvo, Spišská Belá
- 1. 1. 1993Registrácia platcu DPHSK2020515552
- 1. 7. 1992Zmena obchodného mena→ JAVORINA, družstvo umeleckej výroby Spišská Belá
- 1. 7. 1992Zmena sídlaSpišská Belá