Lekáreň MAX TT, s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Stabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +6.8 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Dlhá história
Firma pôsobí na trhu už 25 rokov — overený subjekt.
Firma dosahuje tržby (2,3 mil. €).
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
- EBITDA marža4,5 %
- ROA (návratnosť aktív)3,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)14,3 %
- Zadlženosť73 %
- Kapitálová primeranosť26,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.63netIncome: 37 865revenue: 2 317 517prevNetIncome: 39 606
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 26.57equity: 265 550assets: 999 297
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 73.43equity: 265 550assets: 999 297
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 5.82revenueYoY: 6.82validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.52netMargin: 1.63ebitda: 104 637revenue: 2 317 517
Altman Z''-Score2.38Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.52 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.88 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.60 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.38 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.79 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.79 % vs. predchádzajúce 4.56 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 73.43 % vs. predchádzajúce 73.78 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.32× vs. predchádzajúce 2.50×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.63 % vs. predchádzajúca 1.83 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 26.57 % vs. predchádzajúca 26.22 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 7 % na 2.3 mil. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 1.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 27 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,3 mil. € | 2,2 mil. € | +6,8 % |
| EBITDA | 105 tis. € | 105 tis. € | −0,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 94 tis. € | 95 tis. € | −0,6 % |
| Čistý zisk | 38 tis. € | 40 tis. € | −4,4 % |
| Aktíva | 999 tis. € | 868 tis. € | +15,1 % |
| Vlastné imanie | 266 tis. € | 228 tis. € | +16,6 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 8. 11. 2001
- Sídlo
- Moldavská cesta 8/A, 04011, Košice - mestská časť Juh
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 8. 11. 2001Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie26.6%
- Cudzie zdroje73.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 2,3 mil. € | 999 tis. € | 266 tis. € | 105 tis. € | 38 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 2,2 mil. € | 868 tis. € | 228 tis. € | 105 tis. € | 40 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 2,0 mil. € | 853 tis. € | 188 tis. € | 134 tis. € | 62 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1,6 mil. € | 531 tis. € | 126 tis. € | 67 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1,5 mil. € | 490 tis. € | 109 tis. € | 64 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 1,4 mil. € | 444 tis. € | 92 tis. € | 66 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 1,4 mil. € | 379 tis. € | 76 tis. € | 66 tis. € | 21 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 1,4 mil. € | 438 tis. € | 55 tis. € | 67 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 1,4 mil. € | 412 tis. € | 33 tis. € | 74 tis. € | 26 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 1,4 mil. € | 369 tis. € | 18 tis. € | 55 tis. € | 11 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla4. 8. 2006 → 23. 4. 2013
Znievska 13, Bratislava
- Zmena sídla11. 5. 2004 → 3. 8. 2006
Na Hrebienku 35, Bratislava
- Založenie spoločnosti8. 11. 2001
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena8. 11. 2001 → 3. 8. 2006
Ixtra, s.r.o.
- Zmena sídla8. 11. 2001 → 10. 5. 2004
Cukrová 14, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/35824891
- RÚZ ID
- 539027
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 8. 11. 2001Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat2 317 517 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 4. 8. 2006Zmena sídlaZnievska 13, Bratislava
- 11. 5. 2004Zmena sídlaNa Hrebienku 35, Bratislava
- 1. 4. 2004Registrácia platcu DPHSK7120000195
- 8. 11. 2001Zmena obchodného mena→ Ixtra, s.r.o.
- 8. 11. 2001Zmena sídlaCukrová 14, Bratislava