Aparthouse s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 31 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Dlhá história
Firma pôsobí na trhu už 24 rokov — overený subjekt.
Firma dosahuje tržby (497 tis. €).
Hlavnou slabinou je ziskovosť.
- EBITDA marža2,9 %
- ROA (návratnosť aktív)0,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)0,0 %
- Zadlženosť65 %
- Kapitálová primeranosť35,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.012netIncome: 59.00revenue: 497 442prevNetIncome: -19 277
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 35.30equity: 885 371assets: 2 507 817
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 64.70equity: 885 371assets: 2 507 817
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -26.25revenueYoY: 31.07validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.88netMargin: 0.012ebitda: 14 330revenue: 497 442
Altman Z''-Score1.94Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.69 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.64 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.03 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.57 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.00 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.00 % vs. predchádzajúce -0.69 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 64.70 % vs. predchádzajúce 68.20 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.20× vs. predchádzajúce 0.14×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.01 % vs. predchádzajúca -5.08 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 35.30 % vs. predchádzajúca 31.80 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 31 % na 497 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 35 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Upozornenie
Tržby rastú (+31 %), ale aktíva klesajú (-10 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 497 tis. € | 380 tis. € | +31,1 % |
| EBITDA | 14 tis. € | -17 tis. € | +185,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 13 tis. € | -15 tis. € | +185,1 % |
| Čistý zisk | 59 € | -19 tis. € | +100,3 % |
| Aktíva | 2,5 mil. € | 2,8 mil. € | −9,9 % |
| Vlastné imanie | 885 tis. € | 885 tis. € | +0,0 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 25. 6. 2002
- Sídlo
- Bosákova 9, 85104, Bratislava - mestská časť Petržalka
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 25. 6. 2002Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie35.3%
- Cudzie zdroje64.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 497 tis. € | 2,5 mil. € | 885 tis. € | 14 tis. € | 59 € | EUR |
| 2024 | Riadna | 380 tis. € | 2,8 mil. € | 885 tis. € | -17 tis. € | -19 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 411 tis. € | 2,7 mil. € | 905 tis. € | -13 tis. € | -13 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 408 tis. € | 3,0 mil. € | 918 tis. € | 16 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 238 tis. € | 3,0 mil. € | 921 tis. € | 30 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 523 tis. € | 3,5 mil. € | 904 tis. € | 22 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 838 tis. € | 4,0 mil. € | 893 tis. € | 162 tis. € | 120 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 595 tis. € | 4,1 mil. € | 724 tis. € | 156 tis. € | 117 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 987 tis. € | 3,9 mil. € | 607 tis. € | 132 tis. € | 97 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 7,7 mil. € | 2,7 mil. € | 510 tis. € | 270 tis. € | 168 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla15. 8. 2008 → 15. 1. 2018
Mánesovo námestie 7, Bratislava
- Zmena sídla14. 4. 2004 → 14. 8. 2008
Košická 6, Bratislava
- Zmena obchodného mena17. 12. 2002 → 15. 1. 2018
CONTINENTAL TOURS, s.r.o.
- Zmena sídla17. 12. 2002 → 13. 4. 2004
Žilinská 11, Bratislava
- Založenie spoločnosti25. 6. 2002
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena25. 6. 2002 → 16. 12. 2002
PRO SOLUTIONS TRAVEL, s.r.o.
- Zmena sídla25. 6. 2002 → 16. 12. 2002
Továrenská 12, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 19. 4. 2012
- 2prevádzkovanie športových zariadeníod 19. 4. 2012
- 3prenájom športových potriebod 19. 4. 2012
- 4masérske službyod 19. 4. 2012
- 5ubytovacie služby v ubytovacích zariadeniach s prevádzkovaním pohostinských činností v týchto zariadeniach a v chatovej osade triedy 3, v kempingoch triedy 3 a 4od 21. 1. 2011
- 6sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)od 15. 8. 2008
- 7prenájom dopravných prostriedkovod 15. 8. 2008
- 8činnosť ekonomických a účtovných poradcovod 25. 6. 2002
- 9vedenie účtovníctvaod 25. 6. 2002
- 10kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) v rozsahu voľnej živnostiod 25. 6. 2002
- 11sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľnej živnostiod 25. 6. 2002
- 12poradenská a konzultačná činnosť v rozsahu predmetu podnikaniaod 25. 6. 2002
- 13prieskum trhuod 25. 6. 2002
- 14kúpa tovaru na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod) v rozsahu voľnej živnostiod 25. 6. 2002
- 15prevádzkovanie cestovnej agentúryod 25. 6. 2002
- 16usporadúvanie kurzov, školení, seminárov, kultúrnych a spoločenských podujatíod 25. 6. 2002
- 17tlmočenie a prekladyod 25. 6. 2002
- 18reklamná a propagačná činnosťod 25. 6. 2002
- 19vydavateľská činnosť v rozsahu voľnej živnostiod 25. 6. 2002
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/35839066
- RÚZ ID
- 561744
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 25. 6. 2002Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat7 703 425 EUR · rok 2016
- 15. 8. 2008Zmena sídlaMánesovo námestie 7, Bratislava
- 14. 4. 2004Zmena sídlaKošická 6, Bratislava
- 17. 12. 2002Zmena obchodného mena→ CONTINENTAL TOURS, s.r.o.
- 17. 12. 2002Zmena sídlaŽilinská 11, Bratislava
- 1. 10. 2002Registrácia platcu DPHSK2020287533
- 25. 6. 2002Zmena obchodného mena→ PRO SOLUTIONS TRAVEL, s.r.o.
- 25. 6. 2002Zmena sídlaTovárenská 12, Bratislava