Crea:space s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Pokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 14 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Dlhá história
Firma pôsobí na trhu už 24 rokov — overený subjekt.
Firma dosahuje tržby (784 tis. €), zadlženosť je vysoká.
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
- EBITDA marža3,5 %
- ROA (návratnosť aktív)0,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)1,1 %
- Zadlženosť85 %
- Kapitálová primeranosť15,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.114netIncome: 893.00revenue: 784 381prevNetIncome: 2 618
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 15.48equity: 84 963assets: 548 775
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 84.52equity: 84 963assets: 548 775
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 492.96revenueYoY: -13.80validHistoryYears: 6.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.53netMargin: 0.114ebitda: 27 690revenue: 784 381
Altman Z''-Score0.66Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.30 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.12 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.29 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.19 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.16 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.16 % vs. predchádzajúce 0.70 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 84.52 % vs. predchádzajúce 77.66 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.43× vs. predchádzajúce 2.42×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.11 % vs. predchádzajúca 0.29 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 15.48 % vs. predchádzajúca 22.34 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 14 % na 784 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 15 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 784 tis. € | 910 tis. € | −13,8 % |
| EBITDA | 28 tis. € | 22 tis. € | +25,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 25 tis. € | 20 tis. € | +25,1 % |
| Čistý zisk | 893 € | 3 tis. € | −65,9 % |
| Aktíva | 549 tis. € | 376 tis. € | +45,9 % |
| Vlastné imanie | 85 tis. € | 84 tis. € | +1,1 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 25. 6. 2002
- Sídlo
- Bosákova 3982/3, 85104, Bratislava - mestská časť Petržalka
- Štatutárny orgán
- 4 4 osoby (po prihlásení)
- 25. 6. 2002Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie15.5%
- Cudzie zdroje84.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 784 tis. € | 549 tis. € | 85 tis. € | 28 tis. € | 893 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 910 tis. € | 376 tis. € | 84 tis. € | 22 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,5 mil. € | 380 tis. € | 81 tis. € | 48 tis. € | 31 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 687 tis. € | 267 tis. € | 11 tis. € | 11 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 15 tis. € | 8 tis. € | — | -99 € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 16 tis. € | -4 tis. € | -160 € | -241 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 25 tis. € | 14 tis. € | -4 tis. € | 25 tis. € | 25 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 107 € | 15 tis. € | -28 tis. € | -33 € | -1 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 16 tis. € | -27 tis. € | -120 € | -1 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | — | 18 tis. € | -26 tis. € | -79 tis. € | -80 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena obchodného mena21. 4. 2021 → 10. 5. 2021
Crea:space s.r.o.
- Zmena sídla21. 4. 2021 → 10. 5. 2021
Pribinova 25, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- Založenie spoločnosti25. 6. 2002
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena25. 6. 2002 → 20. 4. 2021
KBC Real, spol. s r.o.
- Zmena sídla25. 6. 2002 → 20. 4. 2021
Rybničná 36, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Verejné obstarávanieod 21. 4. 2021
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 21. 4. 2021
- 3Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 21. 4. 2021
- 4Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 21. 4. 2021
- 5Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 21. 4. 2021
- 6Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 21. 4. 2021
- 7Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 21. 4. 2021
- 8Dizajnérske činnostiod 21. 4. 2021
- 9Vykonávanie hodnotenia rizík, vypracúvanie a aktualizovanie bezpečnostnej správy a havarijného plánu a konzultačná a poradenská činnosť v určených oblastiach na úseku prevencie závažných priemyselných haváriíod 21. 4. 2021
- 10Čistiace a upratovacie službyod 21. 4. 2021
- 11Administratívne službyod 21. 4. 2021
- 12Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 21. 4. 2021
- 13Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 21. 4. 2021
- 14Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 21. 4. 2021
- 15Prípravné práce k realizácii stavbyod 21. 4. 2021
- 16Prenájom hnuteľných vecíod 21. 4. 2021
- 17Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 21. 4. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/35839104
- RÚZ ID
- 635351
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 25. 6. 2002Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat1 545 887 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 21. 4. 2021Zmena obchodného mena→ Crea:space s.r.o.
- 21. 4. 2021Zmena sídlaPribinova 25, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 15. 11. 2002Registrácia platcu DPHSK2020238693
- 25. 6. 2002Zmena obchodného mena→ KBC Real, spol. s r.o.
- 25. 6. 2002Zmena sídlaRybničná 36, Bratislava