elan 1 s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 11 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Dlhá história
Firma pôsobí na trhu už 24 rokov — overený subjekt.
Firma dosahuje malé tržby (21 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 25. 7. 2002
- Sídlo
- Pri Kockách 721/20, 90091, Limbach
- EBITDA marža6,6 %
- ROA (návratnosť aktív)1,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)39,7 %
- Zadlženosť97 %
- Kapitálová primeranosť3,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.10netIncome: 646.00revenue: 20 843prevNetIncome: -1 804
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 3.30equity: 1 627assets: 49 309
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 96.70equity: 1 627assets: 49 309
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -7.29revenueYoY: -11.34validHistoryYears: 12.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 6.55netMargin: 3.10ebitda: 1 366revenue: 20 843
Altman Z''-Score-4.55Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.06 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -4.81 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.16 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.04 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.31 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.31 % vs. predchádzajúce -5.39 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 96.70 % vs. predchádzajúce 97.07 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.42× vs. predchádzajúce 0.70×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.10 % vs. predchádzajúca -7.67 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 3.30 % vs. predchádzajúca 2.93 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 20843 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 13 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 11 % na 21 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 3.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 3 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 21 tis. € | 24 tis. € | −11,3 % |
| EBITDA | 1 tis. € | -1 tis. € | +225,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 1 tis. € | -978 € | +225,7 % |
| Čistý zisk | 646 € | -2 tis. € | +135,8 % |
| Aktíva | 49 tis. € | 33 tis. € | +47,4 % |
| Vlastné imanie | 2 tis. € | 981 € | +65,9 % |
- 25. 7. 2002Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie3.3%
- Cudzie zdroje96.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 21 tis. € | 49 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | 646 € | EUR |
| 2024 | Riadna | 24 tis. € | 33 tis. € | 981 € | -1 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 20 tis. € | 32 tis. € | 3 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 16 tis. € | 30 tis. € | 328 € | 489 € | 179 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 19 tis. € | 30 tis. € | 149 € | 464 € | -5 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 28 tis. € | 38 tis. € | -21 tis. € | -8 tis. € | -8 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 47 tis. € | 59 tis. € | -13 tis. € | -4 tis. € | -28 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 107 tis. € | 92 tis. € | 15 tis. € | -9 tis. € | -43 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 246 tis. € | 138 tis. € | 58 tis. € | -3 tis. € | -8 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 174 tis. € | 137 tis. € | 66 tis. € | -1 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 140 tis. € | 105 tis. € | 70 tis. € | 15 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 48 tis. € | 88 tis. € | 61 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 80 tis. € | 58 tis. € | — | 10 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 8 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla5. 1. 2018 → 10. 1. 2025
Modranská 496/156, Vinosady
- Zmena sídla12. 9. 2012 → 4. 1. 2018
Mliekarenská 8, Bratislava
- Založenie spoločnosti25. 7. 2002
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla25. 7. 2002 → 11. 9. 2012
Podjavorinskej 7, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1vyučovanie jazyka ruskéhood 13. 3. 2004
- 2vyučovanie jazyka nemeckéhood 13. 3. 2004
- 3kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) v rozsahu voľnej živnostiod 25. 7. 2002
- 4kúpa tovaru na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod) v rozsahu voľnej živnostiod 25. 7. 2002
- 5reklamná, propagačná a inzertná činnosťod 25. 7. 2002
- 6sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľnej živnostiod 25. 7. 2002
- 7prenájom osobných a úžitkových motorových vozidielod 25. 7. 2002
- 8prekladateľské a tlmočnícke službyod 25. 7. 2002
- 9organizovanie kurzov, školení a seminárovod 25. 7. 2002
- 10usporadúvanie výstav, veľtrhov, spoločenských, kultúrnych a športových podujatíod 25. 7. 2002
- 11poradenská a konzultačná činnosť v oblasti obchodu, reklamy a marketinguod 25. 7. 2002
- 12marketing a prieskum trhuod 25. 7. 2002
- 13prenájom športových potriebod 25. 7. 2002
- 14vyučovanie v odbore cudzích jazykov - anglický jazykod 25. 7. 2002
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/35840901
- RÚZ ID
- 248598
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 25. 7. 2002Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 5. 1. 2018Zmena sídlaModranská 496/156, Vinosady
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat246 133 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 12. 9. 2012Zmena sídlaMliekarenská 8, Bratislava
- 1. 9. 2004Registrácia platcu DPHSK2021679209
- 25. 7. 2002Zmena sídlaPodjavorinskej 7, Bratislava