Bakalari, s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Dlhá história
Firma pôsobí na trhu už 24 rokov — overený subjekt.
Skóre 42/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje malé tržby (770 €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
- EBITDA marža57,1 %
- ROA (návratnosť aktív)51,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť11742 %
- Kapitálová primeranosť-11642,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 48.57netIncome: 374.00revenue: 770.00prevNetIncome: -196.00
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -11 641,967equity: -84 055assets: 722.00
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 11 741,967equity: -84 055assets: 722.00
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -33.96revenueYoY: —validHistoryYears: 5.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 57.14netMargin: 48.57ebitda: 440.00revenue: 770.00
Altman Z''-Score-237.36Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -229.11 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -10.69 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 3.48 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -1.04 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 51.80 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 51.80 % vs. predchádzajúce -321.31 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 11741.97 % vs. predchádzajúce 138508.20 %.splnené
- Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -11641.97 % vs. predchádzajúca -138408.20 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 770 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Info
Tržby za 2023: 770 €. Bez medziročného porovnania (chýbajú dáta za predchádzajúci rok).
- Pozitívne
Čistá marža 48.6 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.49 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 57.1 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 770 € | — | — |
| EBITDA | 440 € | -196 € | +324,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 396 € | -176 € | +324,5 % |
| Čistý zisk | 374 € | -196 € | +290,8 % |
| Aktíva | 722 € | 61 € | +11× |
| Vlastné imanie | -84 tis. € | -84 tis. € | +0,4 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 23. 9. 2002
- Sídlo
- Hlavná 318, 90061, Gajary
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 23. 9. 2002Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 85 tis. €
- Aktíva spolu
- 722 €
- Vlastné imanie
- −84 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 770 € | 722 € | -84 tis. € | 440 € | 374 € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 61 € | -84 tis. € | -196 € | -196 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1 tis. € | 140 € | -84 tis. € | -30 € | -30 € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | — | -84 tis. € | -274 € | -274 € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 59 € | -85 tis. € | -255 € | -274 € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | -6 € | -84 tis. € | -201 € | -292 € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | -466 € | -84 tis. € | -215 € | -695 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 7 tis. € | 227 € | -83 tis. € | 570 € | -352 € | EUR |
| 2015 | Riadna | 2 tis. € | 189 € | -83 tis. € | -644 € | -1 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 4 tis. € | 12 tis. € | -82 tis. € | 1 tis. € | 750 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla28. 1. 2009 → 2. 1. 2019
Šulekova 2, Bratislava
- Zmena sídla2. 6. 2007 → 27. 1. 2009
Vysoká 34, Bratislava
- Zmena sídla19. 7. 2006 → 1. 6. 2007
Vysoká 6, Bratislava
- Založenie spoločnosti23. 9. 2002
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla23. 9. 2002 → 18. 7. 2006
Štefánikova 4, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
Predmet podnikania
- 1sprostredkovanie zamestanania za úhraduod 19. 7. 2006
- 2sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľnej živnostiod 11. 6. 2004
- 3reklamná a propagačná činnosť v rozsahu voľnej živnostiod 11. 6. 2004
- 4organizovanie kurzov, seminárov a školení v rozsahu voľnej živnostiod 11. 6. 2004
- 5preklady a tlmočenie okrem služieb vymedzených zákonom č. 36/1967 Zb.od 11. 6. 2004
- 6prevádzkovanie cestovnej kancelárieod 23. 9. 2002
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/35843829
- RÚZ ID
- 625238
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 23. 9. 2002Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat6 780 EUR · rok 2016
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 28. 1. 2009Zmena sídlaŠulekova 2, Bratislava
- 2. 6. 2007Zmena sídlaVysoká 34, Bratislava
- 19. 7. 2006Zmena sídlaVysoká 6, Bratislava
- 23. 9. 2002Zmena sídlaŠtefánikova 4, Bratislava