MIKOM SERVIS spol. s r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 58 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Dlhá história
Firma pôsobí na trhu už 23 rokov — overený subjekt.
Firma dosahuje tržby (408 tis. €), je zisková.
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
- EBITDA marža16,3 %
- ROA (návratnosť aktív)10,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)11,0 %
- Zadlženosť7 %
- Kapitálová primeranosť93,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 13.89netIncome: 56 656revenue: 408 005prevNetIncome: 44 823
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 93.28equity: 515 114assets: 552 201
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 6.72equity: 515 114assets: 552 201
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -0.232revenueYoY: 58.42validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 16.29netMargin: 13.89ebitda: 66 481revenue: 408 005
Altman Z''-Score20.16Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.84 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 3.05 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.69 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 14.58 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 10.26 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 10.26 % vs. predchádzajúce 9.20 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 6.72 % vs. predchádzajúce 6.40 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.74× vs. predchádzajúce 0.53×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 13.89 % vs. predchádzajúca 17.40 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 93.28 % vs. predchádzajúca 93.60 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 58 % na 408 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 13.9 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 93 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 10.3 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 408 tis. € | 258 tis. € | +58,4 % |
| EBITDA | 66 tis. € | 55 tis. € | +20,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 60 tis. € | 50 tis. € | +20,0 % |
| Čistý zisk | 57 tis. € | 45 tis. € | +26,4 % |
| Aktíva | 552 tis. € | 487 tis. € | +13,3 % |
| Vlastné imanie | 515 tis. € | 456 tis. € | +12,9 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 17. 4. 2003
- Sídlo
- Červeňákova 11, 84101, Bratislava - mestská časť Dúbravka
- Štatutárny orgán
- 4 4 osoby (po prihlásení)
- 17. 4. 2003Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie93.3%
- Cudzie zdroje6.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 408 tis. € | 552 tis. € | 515 tis. € | 66 tis. € | 57 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 258 tis. € | 487 tis. € | 456 tis. € | 55 tis. € | 45 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 373 tis. € | 528 tis. € | 465 tis. € | 90 tis. € | 71 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 194 tis. € | 447 tis. € | 411 tis. € | 22 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 229 tis. € | 463 tis. € | 435 tis. € | 46 tis. € | 43 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 196 tis. € | 443 tis. € | 420 tis. € | 33 tis. € | 33 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 212 tis. € | 422 tis. € | 404 tis. € | 20 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 244 tis. € | 444 tis. € | 425 tis. € | 53 tis. € | 47 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 379 tis. € | 472 tis. € | 435 tis. € | 91 tis. € | 77 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 417 tis. € | 521 tis. € | 429 tis. € | 128 tis. € | 106 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti17. 4. 2003
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 17. 4. 2003
- 2revízia vyhradených elektrických zariadení - odborné prehliadky a odborné skúšky elektrických zariadeníod 17. 4. 2003
- 3opravy, údržba a montáž elektrických strojov a prístrojovod 17. 4. 2003
- 4montáž, údržba a opravy telekomunikačných zariadeníod 17. 4. 2003
- 5vypracovanie dokumentácie a projektu technického, technologického, a energetického vybavenia týchto staviebod 17. 4. 2003
- 6nákup a predaj výpočtovej technikyod 17. 4. 2003
- 7poskytovanie softwaru - predaj hotových programov na základe zmluvy s autoromod 17. 4. 2003
- 8sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľnej živnostiod 17. 4. 2003
- 9podnikateľské poradenstvood 17. 4. 2003
- 10kúpa tovaru za účelom jeho predaja konečnému spotrebiteľovi v rozsahu voľnej živnosti (maloobchod)od 17. 4. 2003
- 11kúpa tovaru za účelom jeho predaja iným prevádzkovateľom v rozsahu voľnej živnosti (veľkoobchod)od 17. 4. 2003
- 12poskytovanie technických služieb na ochranu majetku a osôb v rozsahu: vývoj, výroba, predaj, projektovanie, revízia a opravy zabezpečovacích systémov slúžiacich na ochranu majetku a osôb pred neoprávnenými zásahmi vrátane zabezpečovacích systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie prejavu a pohybu osôb v objekte a v jeho okolíod 17. 4. 2003
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/35858427
- RÚZ ID
- 637563
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 17. 4. 2003Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat416 621 EUR · rok 2016
- 1. 10. 2003Registrácia platcu DPHSK2020226879