pressitech s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Stabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -7.4 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Dlhá história
Firma pôsobí na trhu už 23 rokov — overený subjekt.
Firma dosahuje tržby (143 tis. €), je dlhodobo stratová.
Hlavnou slabinou je ziskovosť.
- EBITDA marža-15,4 %
- ROA (návratnosť aktív)-32,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-76,3 %
- Zadlženosť58 %
- Kapitálová primeranosť41,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -18.59netIncome: -26 615revenue: 143 145prevNetIncome: -11 142
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 41.90equity: 34 886assets: 83 259
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 58.10equity: 34 886assets: 83 259
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 2.28revenueYoY: -7.40validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -15.41netMargin: -18.59ebitda: -22 062revenue: 143 145
Altman Z''-Score1.59Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.82 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.52 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -1.51 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.76 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -31.97 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -31.97 % vs. predchádzajúce -10.60 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 58.10 % vs. predchádzajúce 41.44 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.72× vs. predchádzajúce 1.47×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -18.59 % vs. predchádzajúca -7.21 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 41.90 % vs. predchádzajúca 58.56 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 7 % na 143 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -18.6 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Info
Kapitálová primeranosť 42 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 143 tis. € | 155 tis. € | −7,4 % |
| EBITDA | -22 tis. € | 11 tis. € | −308,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -20 tis. € | 10 tis. € | −308,1 % |
| Čistý zisk | -27 tis. € | -11 tis. € | −138,9 % |
| Aktíva | 83 tis. € | 105 tis. € | −20,8 % |
| Vlastné imanie | 35 tis. € | 62 tis. € | −43,3 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 30. 6. 2003
- Sídlo
- Kosodrevinová 43, 82107, Bratislava - mestská časť Vrakuňa
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 30. 6. 2003Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie41.9%
- Cudzie zdroje58.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 143 tis. € | 83 tis. € | 35 tis. € | -22 tis. € | -27 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 155 tis. € | 105 tis. € | 62 tis. € | 11 tis. € | -11 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 199 tis. € | 161 tis. € | 73 tis. € | 17 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 211 tis. € | 148 tis. € | 62 tis. € | 44 tis. € | 34 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 129 tis. € | 127 tis. € | 28 tis. € | 10 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 125 tis. € | 130 tis. € | 21 tis. € | -2 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 196 tis. € | 121 tis. € | 25 tis. € | 17 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 194 tis. € | 121 tis. € | 17 tis. € | 27 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 148 tis. € | 130 tis. € | 141 € | 9 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 117 tis. € | 86 tis. € | -3 tis. € | 3 tis. € | 689 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla31. 7. 2021 → 1. 7. 2025
Pestovateľská 1, Bratislava - mestská časť Ružinov
- Zmena sídla16. 2. 2007 → 30. 7. 2021
Plynárenská 2, Bratislava
- Zmena sídla7. 4. 2005 → 15. 2. 2007
Gogoľova 18, Bratislava
- Založenie spoločnosti30. 6. 2003
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena30. 6. 2003 → 6. 11. 2017
matush.co s.r.o.
- Zmena sídla30. 6. 2003 → 6. 4. 2005
Jedľová 7, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Úprava a údržba zeleneod 24. 5. 2022
- 2Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 24. 5. 2022
- 3Zabezpečenie služieb potrebných na prevádzku objektov, zariadení a budovod 24. 5. 2022
- 4Upratovacie práce a čistenie budovod 24. 5. 2022
- 5Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 24. 5. 2022
- 6Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 24. 5. 2022
- 7vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 22. 11. 2017
- 8počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 22. 11. 2017
- 9fotografické službyod 22. 11. 2017
- 10vydávanie periodickej a neperiodickej tlače v rozsahu voľnej živnostiod 30. 6. 2003
- 11kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi /maloobchod/ v rozsahu voľnej živnostiod 30. 6. 2003
- 12poradenská činnosť v oblasti nákupu a predaja tovarov v rozsahu voľnej živnostiod 30. 6. 2003
- 13kúpa tovaru na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti /veľkoobchod/ v rozsahu voľnej živnostiod 30. 6. 2003
- 14sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu a služieb v rozsahu voľnej živnostiod 30. 6. 2003
- 15reklamná a propagačná činnosť v rozsahu voľnej živnostiod 30. 6. 2003
- 16automatizované spracovanie dátod 30. 6. 2003
- 17poskytovanie software - predaj hotových programov na základe zmluvy s autoromod 30. 6. 2003
- 18prenájom motorových vozidielod 30. 6. 2003
- 19prenájom elektrických strojov, prístrojov a zariadeníod 30. 6. 2003
- 20ostatné vzdelávania a mimoškolská výchova v rozsahu voľnej živnostiod 30. 6. 2003
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/35860863
- RÚZ ID
- 248194
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 30. 6. 2003Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat211 181 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 7. 2021Zmena sídlaPestovateľská 1, Bratislava - mestská časť Ružinov
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 16. 2. 2007Zmena sídlaPlynárenská 2, Bratislava
- 7. 4. 2005Zmena sídlaGogoľova 18, Bratislava
- 1. 2. 2004Registrácia platcu DPHSK2021733659
- 30. 6. 2003Zmena obchodného mena→ matush.co s.r.o.
- 30. 6. 2003Zmena sídlaJedľová 7, Bratislava