GHP EUROBAU s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 17 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 42/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (244 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 16. 1. 2007
- Sídlo
- Obrancov mieru 449, 08633, Zborov
- EBITDA marža8,4 %
- ROA (návratnosť aktív)18,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)74,4 %
- Zadlženosť75 %
- Kapitálová primeranosť24,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 6.88netIncome: 16 755revenue: 243 632prevNetIncome: 11 855
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 24.91equity: 22 513assets: 90 383
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 75.09equity: 22 513assets: 90 383
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 4.16revenueYoY: -17.49validHistoryYears: 12.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 8.37netMargin: 6.88ebitda: 20 400revenue: 243 632
Altman Z''-Score30.85Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.49 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 28.73 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.29 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.35 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 18.54 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 18.54 % vs. predchádzajúce 6.80 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 75.09 % vs. predchádzajúce 96.69 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.70× vs. predchádzajúce 1.69×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 6.88 % vs. predchádzajúca 4.01 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 24.91 % vs. predchádzajúca 3.31 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 48 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 13 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 17 % na 244 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 6.9 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 25 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
ROA 18.5 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 244 tis. € | 295 tis. € | −17,5 % |
| EBITDA | 20 tis. € | 15 tis. € | +38,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 18 tis. € | 13 tis. € | +38,8 % |
| Čistý zisk | 17 tis. € | 12 tis. € | +41,3 % |
| Aktíva | 90 tis. € | 174 tis. € | −48,1 % |
| Vlastné imanie | 23 tis. € | 6 tis. € | +290,9 % |
- 16. 1. 2007Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie24.9%
- Cudzie zdroje75.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 244 tis. € | 90 tis. € | 23 tis. € | 20 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 295 tis. € | 174 tis. € | 6 tis. € | 15 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 134 tis. € | 158 tis. € | -6 tis. € | -4 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 180 tis. € | 155 tis. € | -1 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 220 tis. € | 169 tis. € | -8 tis. € | 13 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 101 tis. € | 143 tis. € | -19 tis. € | -20 tis. € | -26 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 527 tis. € | 562 tis. € | 113 tis. € | 134 tis. € | 105 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 1,3 mil. € | 547 tis. € | 434 tis. € | 546 tis. € | 427 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 455 tis. € | 149 tis. € | 122 tis. € | 154 tis. € | 115 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 254 tis. € | 103 tis. € | 62 tis. € | 75 tis. € | 54 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 61 tis. € | 68 tis. € | 14 tis. € | 9 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 156 tis. € | 167 tis. € | 45 tis. € | 48 tis. € | 37 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 132 tis. € | 45 tis. € | — | 37 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti16. 1. 2007
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1čistiace a upratovacie službyod 8. 3. 2008
- 2kuriérske službyod 8. 3. 2008
- 3počítačové službyod 8. 3. 2008
- 4služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 8. 3. 2008
- 5finančný leasingod 8. 3. 2008
- 6faktoring a forfaitingod 8. 3. 2008
- 7vedenie účtovníctvaod 8. 3. 2008
- 8administratívne službyod 8. 3. 2008
- 9prevádzkovanie jaslíod 8. 3. 2008
- 10dopravná zdravotná službaod 8. 3. 2008
- 11prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 8. 3. 2008
- 12donášková službaod 8. 3. 2008
- 13poradenská činnosť v oblasti dopravyod 8. 3. 2008
- 14logistické službyod 8. 3. 2008
- 15sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb v rozsahu cestnej dopravyod 8. 3. 2008
- 16poskytovanie colných zárukod 8. 3. 2008
- 17poskytovanie colno deklaračných služiebod 8. 3. 2008
- 18obsluha vysokozdvižných vozíkovod 8. 3. 2008
- 19vykonávanie zváracích prác (elektrickým oblúkom, plameňom, bodovým a švovým zváraním), paličské práceod 8. 3. 2008
- 20zhotovovanie jednoduchých kovových konštrukcií a výrobkov z kovu (rebríky, mreže, zábradlia)od 8. 3. 2008
- 21skladovanieod 8. 3. 2008
- 22povrchové úpravy plechov - natieranímod 8. 3. 2008
- 23ochranné nástreky izolačných materiálovod 8. 3. 2008
- 24sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 8. 3. 2008
- 25poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidlaod 8. 3. 2008
- 26opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 8. 3. 2008
- 27opracovanie kovu jednoduchým spôsobomod 8. 3. 2008
- 28podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 8. 3. 2008
- 29prípravné práce k realizácii stavbyod 8. 3. 2008
- 30uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 8. 3. 2008
- 31dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 8. 3. 2008
- 32údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 8. 3. 2008
- 33maloobchod v rozsahu voľných živnostíod 16. 1. 2007
- 34veľkoobchod v rozsahu voľných živnostíod 16. 1. 2007
- 35sprostredkovanie obchodu v rozsahu voľnej živnostiod 16. 1. 2007
- 36prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 16. 1. 2007
- 37reklamná činnosťod 16. 1. 2007
- 38inzertná činnosťod 16. 1. 2007
- 39poradenská činnosť v rozsahu podnikaniaod 16. 1. 2007
- 40príprava a predaj na priamu konzumáciu tepelne rýchlo upravovaných mäsových výrobkov a obvyklých príloh ako aj bezmäsitých jedálod 16. 1. 2007
- 41príprava a predaj na priamu konzumáciu nealkoholických a priemyselne vyrábaných mliečnych nápojov, koktailov, piva, vína a destilátovod 16. 1. 2007
- 42prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 16. 1. 2007
- 43nákladná cestná doprava vykonávaná cestnými nákladnými vozidlami, ktorých celková hmotnosť vrátane prípojného vozidla nepresahuje 3,5 tod 16. 1. 2007
- 44osobná cestná doprava vykonávaná cestnými osobnými vozidlami, ktorých celková obsaditeľnosť nepresahuje 9 osôb vrátane vodiča s výnimkou taxislužbyod 16. 1. 2007
- 45spracovanie údajovod 16. 1. 2007
- 46prenájom strojov a zariadeníod 16. 1. 2007
- 47baliace činnostiod 16. 1. 2007
- 48prenájom automobilovod 16. 1. 2007
- 49výroba stavebných hmôtod 16. 1. 2007
- 50prenájom kancelárskych strojov a zariadeníod 16. 1. 2007
- 51prenájom spotrebného tovaruod 16. 1. 2007
- 52montáž dielov pre automobilový priemyselod 16. 1. 2007
- 53výroba brúsnych materiálov, minerálnych nekovových výrobkovod 16. 1. 2007
- 54výroba plastuod 16. 1. 2007
- 55výroba plastových výrobkovod 16. 1. 2007
- 56demolácie, búracie práce a prípravné práce pre stavbuod 16. 1. 2007
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/36725641
- RÚZ ID
- 515697
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 16. 1. 2007Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat1 300 959 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 1. 2. 2007Registrácia platcu DPHSK2022304658