PEDIAS TN, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 25 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 97/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (244 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 8. 2. 2007
- Sídlo
- Jilemnického 547/10, 91101, Trenčín
- EBITDA marža54,8 %
- ROA (návratnosť aktív)8,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)9,8 %
- Zadlženosť17 %
- Kapitálová primeranosť83,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 38.55netIncome: 93 891revenue: 243 578prevNetIncome: 129 705
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 83.02equity: 961 139assets: 1 157 763
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 16.98equity: 961 139assets: 1 157 763
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 8.62revenueYoY: -24.67validHistoryYears: 12.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 54.76netMargin: 38.55ebitda: 133 385revenue: 243 578
Altman Z''-Score10.17Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.63 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.75 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.66 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 5.13 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 8.11 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 8.11 % vs. predchádzajúce 11.88 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 16.98 % vs. predchádzajúce 20.55 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.21× vs. predchádzajúce 0.30×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 38.55 % vs. predchádzajúca 40.11 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 83.02 % vs. predchádzajúca 79.45 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 12 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 25 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 38.5 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.39 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 54.8 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 83 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 244 tis. € | 323 tis. € | −24,7 % |
| EBITDA | 133 tis. € | 189 tis. € | −29,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 120 tis. € | 170 tis. € | −29,5 % |
| Čistý zisk | 94 tis. € | 130 tis. € | −27,6 % |
| Aktíva | 1,2 mil. € | 1,1 mil. € | +6,0 % |
| Vlastné imanie | 961 tis. € | 867 tis. € | +10,8 % |
- 8. 2. 2007Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie83.0%
- Cudzie zdroje17.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 244 tis. € | 1,2 mil. € | 961 tis. € | 133 tis. € | 94 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 323 tis. € | 1,1 mil. € | 867 tis. € | 189 tis. € | 130 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 299 tis. € | 963 tis. € | 738 tis. € | 166 tis. € | 111 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 270 tis. € | 832 tis. € | 627 tis. € | 150 tis. € | 102 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 240 tis. € | 706 tis. € | 563 tis. € | 143 tis. € | 102 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 203 tis. € | 577 tis. € | 461 tis. € | 109 tis. € | 77 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 175 tis. € | 493 tis. € | 385 tis. € | 85 tis. € | 59 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 149 tis. € | 428 tis. € | 326 tis. € | 98 tis. € | 68 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 133 tis. € | 306 tis. € | 258 tis. € | 99 tis. € | 74 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 122 tis. € | 245 tis. € | 184 tis. € | 88 tis. € | 64 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 107 tis. € | 185 tis. € | 120 tis. € | 69 tis. € | 50 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 98 tis. € | 100 tis. € | 70 tis. € | 65 tis. € | 47 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti8. 2. 2007
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
Predmet podnikania
- 1Čistiace a upratovacie službyod 28. 10. 2015
- 2Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 28. 10. 2015
- 3Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 28. 10. 2015
- 4prevádzkovanie zdravotníckeho zariadenia ambulantnej zdravotnej starostlivosti v špecializovanom odbore pediatria - ambulanice všeobecného lekára pre deti a dorastod 20. 4. 2010
- 5montáž a opravy kancelárskej a reprodukčnej techniky bez zásahu do elektrických častíod 8. 2. 2007
- 6montáž, údržba a oprava telekomunikačných zariadeníod 8. 2. 2007
- 7inštalácie počítačov, strojov a zariadení na spracovanie dátod 8. 2. 2007
- 8automatizované spracovanie dátod 8. 2. 2007
- 9konzultačná a poradenská činnosť v oblasti výpočtovej technikyod 8. 2. 2007
- 10reklamná a propagačná činnosťod 8. 2. 2007
- 11spracovanie grafických návrhovod 8. 2. 2007
- 12prenájom motorových vozidielod 8. 2. 2007
- 13prenájom priemyselného, spotrebného tovaru, strojov a prístrojovod 8. 2. 2007
- 14sprostredkovanie kúpy, predaja a prenájmu nehnuteľností (realitná činnosť)od 8. 2. 2007
- 15kúpa tovaru za účelom jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) v rozsahu voľných živnostíod 8. 2. 2007
- 16faktoring a forfaitingod 8. 2. 2007
- 17sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu a služieb v rozsahu voľných živnostíod 8. 2. 2007
- 18činnosť organizačných a ekonomických poradcovod 8. 2. 2007
- 19uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 8. 2. 2007
- 20poradenská a sprostredkovateľská činnosť v stavebníctveod 8. 2. 2007
- 21navrhovanie a zariaďovanie interiérov- interiérový dizajnod 8. 2. 2007
- 22výroba interiérových doplnkovod 8. 2. 2007
- 23poradenská činnosť v oblasti obchodu a služiebod 8. 2. 2007
- 24poradenská a konzultačná činnosť v oblasti software, automatizácie, elektrotechniky a informatikyod 8. 2. 2007
- 25prenájom výpočtovej technikyod 8. 2. 2007
- 26finančný a operatívny leasingod 8. 2. 2007
- 27poskytovanie software- predaj hotových programov na základe zmluvy s autoromod 8. 2. 2007
- 28kúpa tovaru za účelom jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod) v rozsahu voľných živnostíod 8. 2. 2007
- 29nákup a predaj kancelárskej a výpočtovej technikyod 8. 2. 2007
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/36736716
- RÚZ ID
- 529866
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 8. 2. 2007Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat323 369 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 15. 11. 2015Registrácia platcu DPHSK2022330255
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna