Spojená škola, Štúrova 231/123, Spišská Stará Ves
aktívnaKľúčové insighty
Stabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +5.9 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Dlhá história
Firma pôsobí na trhu už 65 rokov — overený subjekt.
Firma dosahuje tržby (177 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
- EBITDA marža—
- ROA (návratnosť aktív)-48,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-6031,2 %
- Zadlženosť99 %
- Kapitálová primeranosť0,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -87.47netIncome: -155 096,57revenue: 177 309,15prevNetIncome: -132 335,36
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 0.797equity: 2 571,55assets: 322 778,97
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 99.20equity: 2 571,55assets: 322 778,97
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 6.28revenueYoY: 5.87validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: —netMargin: -87.47ebitda: —revenue: 177 309,15
Altman Z''-Score-15.56Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.02 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -12.35 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -3.23 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.01 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -48.05 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -48.05 % vs. predchádzajúce -35.95 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 99.20 % vs. predchádzajúce 97.03 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.55× vs. predchádzajúce 0.45×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -87.47 % vs. predchádzajúca -79.02 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 0.80 % vs. predchádzajúca 2.97 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE -6031 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (2572 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) — bez EBITDA použitý Net Income / TA ako konzervatívny dolný odhad.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 6 % na 177 tis. € — stabilný organický rast.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -87.5 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 1 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 177 tis. € | 167 tis. € | +5,9 % |
| EBITDA | — | — | — |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | — | — | — |
| Čistý zisk | -155 tis. € | -132 tis. € | −17,2 % |
| Aktíva | 323 tis. € | 368 tis. € | −12,3 % |
| Vlastné imanie | 3 tis. € | 11 tis. € | −76,5 % |
- Právna forma
- 321
- Dátum vzniku
- 3. 1. 1961
- Sídlo
- Štúrova 231/123, 06101, Spišská Stará Ves
- Štatutárny orgán
- —
- 3. 1. 1961Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie0.8%
- Cudzie zdroje99.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 177 tis. € | 323 tis. € | 3 tis. € | — | -155 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 167 tis. € | 368 tis. € | 11 tis. € | — | -132 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 177 tis. € | 326 tis. € | 5 tis. € | — | -220 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 145 tis. € | 257 tis. € | 16 tis. € | — | -96 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 96 tis. € | 339 tis. € | -1 tis. € | — | -137 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 38 tis. € | 322 tis. € | -16 tis. € | — | -192 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 121 tis. € | 259 tis. € | 28 tis. € | — | -58 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 107 tis. € | 153 tis. € | 8 tis. € | — | -103 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 101 tis. € | 172 tis. € | 32 tis. € | — | -71 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 102 tis. € | 120 tis. € | 10 tis. € | — | -59 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti3. 1. 1961
321
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/42232228
- RÚZ ID
- 1098161
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 3. 1. 1961Založenie spoločnosti321
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat177 309 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna