Lesné pozemkové spoločenstvo Pondelok
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 879 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 65/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (5 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
- EBITDA marža63,9 %
- ROA (návratnosť aktív)32,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)260,5 %
- Zadlženosť88 %
- Kapitálová primeranosť12,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 54.73netIncome: 2 743revenue: 5 012prevNetIncome: -805.00
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 12.41equity: 1 053assets: 8 483
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 87.59equity: 1 053assets: 8 483
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 51.77revenueYoY: 878.91validHistoryYears: 3.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 63.91netMargin: 54.73ebitda: 3 203revenue: 5 012
Altman Z''-Score3.43Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.24 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.88 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.16 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.15 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 32.34 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 32.34 % vs. predchádzajúce -18.06 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 87.59 % vs. predchádzajúce 137.91 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.59× vs. predchádzajúce 0.11×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 54.73 % vs. predchádzajúca -157.23 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 12.41 % vs. predchádzajúca -37.91 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE 260 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (1053 €) — nereprezentatívne.
- Mikrofirma (tržby 5012 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +879 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 879 % na 5012 €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 54.7 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.55 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 63.9 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 12 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 5 tis. € | 512 € | +878,9 % |
| EBITDA | 3 tis. € | -695 € | +560,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 3 tis. € | -626 € | +560,9 % |
| Čistý zisk | 3 tis. € | -805 € | +440,7 % |
| Aktíva | 8 tis. € | 4 tis. € | +90,3 % |
| Vlastné imanie | 1 tis. € | -2 tis. € | +162,3 % |
- Právna forma
- 272
- Dátum vzniku
- 1. 7. 2014
- Sídlo
- Váľkovo 14, 98503, České Brezovo
- Štatutárny orgán
- —
- 1. 7. 2014Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie12.4%
- Cudzie zdroje87.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 5 tis. € | 8 tis. € | 1 tis. € | 3 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 512 € | 4 tis. € | -2 tis. € | -695 € | -805 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 2 tis. € | 5 tis. € | -885 € | 585 € | 354 € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | — | — | — | — | EUR |
| 2020 | Riadna | — | — | — | — | — | EUR |
| 2018 | Riadna | — | — | — | — | — | EUR |
| 2017 | Riadna | — | — | — | — | — | EUR |
| 2016 | Riadna | — | — | — | — | — | EUR |
| 2015 | Riadna | — | — | — | — | — | EUR |
| 2014 | Riadna | — | — | — | — | — | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti1. 7. 2014
272
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/42302641
- RÚZ ID
- 1235107
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 7. 2014Založenie spoločnosti272
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat5 012 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna