Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Materská škola, Gen. Svobodu 40, Ľubica

aktívna
Gen. Svobodu 40, 05971, Ľubica
321
Tržby (2025)51 tis. €
0,0 %vs 2024
Zisk (2025)-30 tis. €
25,3 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)-4 tis. €
11×vs 2024
Zadlženosť (2025)104 %
3,2 %Vysokávs 2024
ROE (2025)730.8 %
93,6 %Výbornévs 2024

Stabilné tržby

Medziročná zmena tržieb o +0.0 %.

Záporné vlastné imanie

Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.

Dlhá história

Firma pôsobí na trhu už 64 rokov — overený subjekt.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (51 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Záporné imaniezáväzky prevyšujú majetok
Základné informácie
Právna forma
321
Dátum vzniku
1. 9. 1962
Sídlo
Gen. Svobodu 40, 05971, Ľubica
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža
  • ROA (návratnosť aktív)-26,2 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)
  • Zadlženosť104 %
  • Kapitálová primeranosť-3,6 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (51 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
18/ 100Riziková
Ziskovosť4 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -59.57
  • netIncome: -30 186,95
  • revenue: 50 670,9
  • prevNetIncome: -40 402,56
Kapitál0 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: -3.59
  • equity: -4 130,78
  • assets: 115 022,81
Zadlženosť0 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 103.59
  • equity: -4 130,78
  • assets: 115 022,81
Rast13 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 4.61
  • revenueYoY: 0.039
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin:
  • netMargin: -59.57
  • ebitda:
  • revenue: 50 670,9
Altman Z''-Score-10.01Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.56-0.07aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-8.14aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-1.76aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.05-0.04presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score2 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -26.24 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -26.24 % vs. predchádzajúce -40.87 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 103.59 % vs. predchádzajúce 100.36 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.44× vs. predchádzajúce 0.51×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -59.57 % vs. predchádzajúca -79.77 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -3.59 % vs. predchádzajúca -0.36 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) — bez EBITDA použitý Net Income / TA ako konzervatívny dolný odhad.
  • Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Info

    Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (0 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -59.6 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Riziko

    Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.

  • Upozornenie

    Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 1071 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby51 tis. €51 tis. €+0,0 %
EBITDA
Prevádzkový výsledok (EBIT)
Čistý zisk-30 tis. €-40 tis. €+25,3 %
Aktíva115 tis. €99 tis. €+16,4 %
Vlastné imanie-4 tis. €-353 €−11×
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 1. 9. 1962Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby