Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Lesné a pozemkové spoločenstvo Svinia

aktívna
Šarišská 261/261, 08232, Svinia
podľa §4, registrácia od 1. 4. 2018272Platca DPH
Tržby (2024)70 tis. €
42,4 %vs 2023
Zisk (2024)27 tis. €
50,3 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)95 tis. €
2,7 %vs 2023
Zadlženosť (2024)12 %
29,4 %Nízkavs 2023
ROE (2024)28.9 %
51,6 %Výbornévs 2023

Kľúčové insighty

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 42 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 82/100

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (70 tis. €), je zisková.

Pokles tržiebtržby -42 % medziročne
Vysoká ziskovosťčistá marža 39 %
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 88 % aktív
Tržby
70 tis. €
−42,4 %vs. 2023
Pokles tržieb
Čistý zisk
27 tis. €
−50,3 %vs. 2023
Zhoršenie výsledku
Aktíva
107 tis. €
−2,9 %vs. 2023
Pokles aktív
Vlastné imanie
95 tis. €
+2,7 %vs. 2023
Rastie medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
82zo 100
Vynikajúca

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža36,1 %
  • ROA (návratnosť aktív)25,6 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)28,9 %
  • Zadlženosť12 %
  • Kapitálová primeranosť88,5 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (70 tis. €), je zisková.
82/ 100Vynikajúca
Ziskovosť20 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 39.23
  • netIncome: 27 361
  • revenue: 69 741
  • prevNetIncome: 55 064
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 88.45
  • equity: 94 713
  • assets: 107 076
Zadlženosť20 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 11.55
  • equity: 94 713
  • assets: 107 076
Rast2 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: -11.00
  • revenueYoY: -42.38
  • validHistoryYears: 3.00
Efektivita20 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 36.09
  • netMargin: 39.23
  • ebitda: 25 170
  • revenue: 69 741
Altman Z''-Score14.74Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.74aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.263.61aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.721.34aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.058.04presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score3 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 25.55 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 25.55 % vs. predchádzajúce 49.95 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 11.55 % vs. predchádzajúce 16.36 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.65× vs. predchádzajúce 1.10×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 39.23 % vs. predchádzajúca 45.49 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 88.45 % vs. predchádzajúca 83.64 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Tržby medziročne klesli o 42 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.

  • Pozitívne

    Čistá marža 39.2 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.39 € čistého zisku.

  • Pozitívne

    EBITDA marža 36.1 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 88 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby70 tis. €121 tis. €−42,4 %
EBITDA25 tis. €71 tis. €−64,4 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)23 tis. €64 tis. €−64,4 %
Čistý zisk27 tis. €55 tis. €−50,3 %
Aktíva107 tis. €110 tis. €−2,9 %
Vlastné imanie95 tis. €92 tis. €+2,7 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
272
Dátum vzniku
28. 1. 2014
Sídlo
Šarišská 261/261, 08232, Svinia
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 28. 1. 2014Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby