Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Pozemkové spoločenstvo Urbár Stará Bystrica, p.s.

aktívna
Areál Roľníckeho družstva 115/115, 02304, Stará Bystrica
272
Tržby (2024)2 tis. €
2,2 %vs 2023
Zisk (2024)-3 tis. €
1,1 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)-10 tis. €
50,3 %vs 2023
Zadlženosť (2024)227 %
47,2 %Vysokávs 2023
ROE (2024)33.4 %
32,7 %Výbornévs 2023

Kľúčové insighty

Stabilné tržby

Medziročná zmena tržieb o -2.2 %.

Záporné vlastné imanie

Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.

Skóre 0/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (2 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Záporné imaniezáväzky prevyšujú majetok
Tržby
2 tis. €
−2,2 %vs. 2023
Pokles tržieb
Čistý zisk
-3 tis. €
−1,1 %vs. 2023
Zhoršenie výsledku
Aktíva
8 tis. €
−35,7 %vs. 2023
Pokles aktív
Vlastné imanie
-10 tis. €
−50,3 %vs. 2023
Klesá medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
0zo 100
Riziková

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-145,3 %
  • ROA (návratnosť aktív)-42,6 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)
  • Zadlženosť227 %
  • Kapitálová primeranosť-127,5 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (2 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
0/ 100Riziková
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -149.58
  • netIncome: -3 361
  • revenue: 2 247
  • prevNetIncome: -3 324
Kapitál0 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: -127.48
  • equity: -10 049
  • assets: 7 883
Zadlženosť0 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 227.48
  • equity: -10 049
  • assets: 7 883
Rast2 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: -51.99
  • revenueYoY: -2.22
  • validHistoryYears: 3.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -145.30
  • netMargin: -149.58
  • ebitda: -3 265
  • revenue: 2 247
Altman Z''-Score-7.05Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.56-2.51aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-1.58aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-2.37aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.05-0.59presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score1 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -42.64 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -42.64 % vs. predchádzajúce -27.09 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 227.48 % vs. predchádzajúce 154.51 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.29× vs. predchádzajúce 0.19×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -149.58 % vs. predchádzajúca -144.65 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -127.48 % vs. predchádzajúca -54.51 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 36 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • Mikrofirma (tržby 2247 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
  • Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Info

    Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-2 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -149.6 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Riziko

    Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby2 tis. €2 tis. €−2,2 %
EBITDA-3 tis. €-3 tis. €−1,0 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-3 tis. €-3 tis. €−1,0 %
Čistý zisk-3 tis. €-3 tis. €−1,1 %
Aktíva8 tis. €12 tis. €−35,7 %
Vlastné imanie-10 tis. €-7 tis. €−50,3 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
272
Dátum vzniku
25. 2. 2014
Sídlo
Areál Roľníckeho družstva 115/115, 02304, Stará Bystrica
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 25. 2. 2014Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby