Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

DIVERSSO s.r.o.

aktívna
Jerichova 3/277, 91701, Trnava
podľa §4, registrácia od 10. 12. 2007spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)310 tis. €
2,5 %vs 2023
Zisk (2024)-14 tis. €
77,0 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)-128 tis. €
12,5 %vs 2023
Zadlženosť (2024)159 %
10,1 %Vysokávs 2023
ROE (2024)11.1 %
79,5 %Dobrévs 2023

Kľúčové insighty

Stabilné tržby

Medziročná zmena tržieb o +2.5 %.

Záporné vlastné imanie

Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.

Skóre 24/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (310 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Záporné imaniezáväzky prevyšujú majetok
Tržby
310 tis. €
+2,5 %vs. 2023
Trvalý rast
Čistý zisk
-14 tis. €
+77,0 %vs. 2023
Strata pretrváva
Aktíva
218 tis. €
+46,5 %vs. 2023
Mierny rast
Vlastné imanie
-128 tis. €
−12,5 %vs. 2023
Klesá medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
24zo 100
Riziková

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža4,8 %
  • ROA (návratnosť aktív)-6,5 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)
  • Zadlženosť159 %
  • Kapitálová primeranosť-58,8 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (310 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
24/ 100Riziková
Ziskovosť4 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -4.58
  • netIncome: -14 202
  • revenue: 310 158
  • prevNetIncome: -61 643
Kapitál0 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: -58.83
  • equity: -128 175
  • assets: 217 879
Zadlženosť0 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 158.83
  • equity: -128 175
  • assets: 217 879
Rast13 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 5.75
  • revenueYoY: 2.53
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 4.80
  • netMargin: -4.58
  • ebitda: 14 887
  • revenue: 310 158
Altman Z''-Score-2.99Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.56-1.16aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-1.83aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.39aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.05-0.39presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score4 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -6.52 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -6.52 % vs. predchádzajúce -41.44 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 158.83 % vs. predchádzajúce 176.62 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 1.42× vs. predchádzajúce 2.03×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -4.58 % vs. predchádzajúca -20.38 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -58.83 % vs. predchádzajúca -76.62 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
  • Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Info

    Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (3 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -4.6 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Riziko

    Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby310 tis. €302 tis. €+2,5 %
EBITDA15 tis. €-33 tis. €+145,4 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)13 tis. €-30 tis. €+145,4 %
Čistý zisk-14 tis. €-62 tis. €+77,0 %
Aktíva218 tis. €149 tis. €+46,5 %
Vlastné imanie-128 tis. €-114 tis. €−12,5 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
23. 11. 2007
Sídlo
Jerichova 3/277, 91701, Trnava
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 23. 11. 2007Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby