FINEDIT s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 98 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 36/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (347 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 13. 12. 2007
- Sídlo
- Košariská 86, 90042, Dunajská Lužná
- EBITDA marža5,6 %
- ROA (návratnosť aktív)5,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť111 %
- Kapitálová primeranosť-11,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.52netIncome: 8 760revenue: 347 459prevNetIncome: 12 690
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -10.95equity: -17 776assets: 162 303
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 110.95equity: -17 776assets: 162 303
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 17.21revenueYoY: 97.90validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 5.57netMargin: 2.52ebitda: 19 341revenue: 347 459
Altman Z''-Score0.92Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.22 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.56 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.68 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.10 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 5.40 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 5.40 % vs. predchádzajúce 7.19 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 110.95 % vs. predchádzajúce 115.04 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.14× vs. predchádzajúce 0.99×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.52 % vs. predchádzajúca 7.23 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -10.95 % vs. predchádzajúca -15.04 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 98 % na 347 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
- Upozornenie
Tržby rastú (+98 %), ale aktíva klesajú (-8 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 347 tis. € | 176 tis. € | +97,9 % |
| EBITDA | 19 tis. € | 22 tis. € | −13,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 17 tis. € | 20 tis. € | −13,0 % |
| Čistý zisk | 9 tis. € | 13 tis. € | −31,0 % |
| Aktíva | 162 tis. € | 176 tis. € | −8,0 % |
| Vlastné imanie | -18 tis. € | -27 tis. € | +33,0 % |
- 13. 12. 2007Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 180 tis. €
- Aktíva spolu
- 162 tis. €
- Vlastné imanie
- −18 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 347 tis. € | 162 tis. € | -18 tis. € | 19 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 176 tis. € | 176 tis. € | -27 tis. € | 22 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 115 tis. € | 133 tis. € | -39 tis. € | 13 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 45 tis. € | 108 tis. € | -47 tis. € | 7 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 48 tis. € | 103 tis. € | -50 tis. € | 8 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 30 tis. € | 117 tis. € | -55 tis. € | -10 tis. € | -12 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 26 tis. € | 124 tis. € | -42 tis. € | -7 tis. € | -9 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 101 tis. € | 194 tis. € | -33 tis. € | -38 tis. € | -40 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 108 tis. € | 184 tis. € | 35 tis. € | 38 tis. € | 28 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 83 tis. € | 181 tis. € | 32 tis. € | 37 tis. € | 25 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti13. 12. 2007
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výroba počítačových, elektronických, optických výrobkov a elektrických zariadení a súčiastokod 19. 12. 2023
- 2Vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom V rámci živnostenského oprávnenia je možné vykonávať: Vývoj, výrobu zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolí. objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 19. 12. 2023
- 3Činnosti na úseku požiarnej ochrany v rozsahu servis, oprava, kontrola, plnenie hasiacich prístrojov, požiarnych/požiarnotechnických zariadeníod 19. 12. 2023
- 4Inžinierska činnosťod 19. 12. 2023
- 5Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 19. 12. 2023
- 6Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 19. 12. 2023
- 7Projektovanie, montáž, opravy, revízie a údržba telekomunikačných zariadeníod 19. 12. 2023
- 8Výkopové a zemné práceod 19. 12. 2023
- 9Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení – elektrickýchod 19. 12. 2023
- 10správa počítačových sietíod 13. 12. 2007
- 11kopírovacie práceod 13. 12. 2007
- 12výroba, rozmnožovanie zvukových a zvukovoobrazových záznamov na všetkých druhoch nosičov v rozsahu voľnej živnosti so súhlasom autoraod 13. 12. 2007
- 13kúpa tovaru za účelom jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod)od 13. 12. 2007
- 14výroba, prenájom dekorácií a rekvizítod 13. 12. 2007
- 15zhotovovanie, aktualizácia a údržba web stránokod 13. 12. 2007
- 16výroba a distribúcia audiozáznamov a videozáznamov so súhlasom autoraod 13. 12. 2007
- 17kúpa tovaru za účelom jeho predaja iným prevádzkovateľom živností (veľkoobchod)od 13. 12. 2007
- 18sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľnej živnostiod 13. 12. 2007
- 19prenájom spotrebného tovaru, zariadení, strojov a prístrojovod 13. 12. 2007
- 20vydavateľská činnosť v rozsahu voľnej živnostiod 13. 12. 2007
- 21reklamná a propagačná činnosťod 13. 12. 2007
- 22organizovanie školení a seminárovod 13. 12. 2007
- 23automatizované spracovanie dátod 13. 12. 2007
- 24grafické práce na počítači podľa predlohyod 13. 12. 2007
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/43852734
- RÚZ ID
- 323859
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 13. 12. 2007Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat347 459 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 1. 12. 2008Registrácia platcu DPHSK2022513581