Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Rockmed s. r. o.

aktívna
Ružová dolina 8, 82109, Bratislava - mestská časť Ružinov
podľa §4, registrácia od 1. 12. 2007spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)180 tis. €
2,2 %vs 2023
Zisk (2024)40 tis. €
37,5 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)-123 tis. €
24,6 %vs 2023
Zadlženosť (2024)133 %
7,2 %Vysokávs 2023
ROE (2024)-32.6 %
17,1 %Stratavs 2023

Kľúčové insighty

Stabilné tržby

Medziročná zmena tržieb o +2.2 %.

Záporné vlastné imanie

Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.

Skóre 53/100

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (180 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Záporné imaniezáväzky prevyšujú majetok
Vysoká ziskovosťčistá marža 22 %
Tržby
180 tis. €
+2,2 %vs. 2023
Trvalý rast
Čistý zisk
40 tis. €
−37,5 %vs. 2023
Zhoršenie výsledku
Aktíva
367 tis. €
−1,1 %vs. 2023
Pokles aktív
Vlastné imanie
-123 tis. €
+24,6 %vs. 2023
Rastie medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
53zo 100
Stabilná

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža28,5 %
  • ROA (návratnosť aktív)10,9 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)
  • Zadlženosť133 %
  • Kapitálová primeranosť-33,5 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (180 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
53/ 100Stabilná
Ziskovosť20 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 22.17
  • netIncome: 40 013
  • revenue: 180 483
  • prevNetIncome: 63 997
Kapitál0 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: -33.46
  • equity: -122 905
  • assets: 367 328
Zadlženosť0 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 133.46
  • equity: -122 905
  • assets: 367 328
Rast13 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 6.27
  • revenueYoY: 2.24
  • validHistoryYears: 7.00
Efektivita20 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 28.49
  • netMargin: 22.17
  • ebitda: 51 417
  • revenue: 180 483
Altman Z''-Score1.66Šedá zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.56-0.66aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.261.78aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.80aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.05-0.26presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score4 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 10.89 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 10.89 % vs. predchádzajúce 17.24 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 133.46 % vs. predchádzajúce 143.88 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.49× vs. predchádzajúce 0.48×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 22.17 % vs. predchádzajúca 36.25 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -33.46 % vs. predchádzajúca -43.88 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
  • Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Info

    Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (2 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.

  • Pozitívne

    Čistá marža 22.2 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.22 € čistého zisku.

  • Pozitívne

    EBITDA marža 28.5 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.

  • Riziko

    Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby180 tis. €177 tis. €+2,2 %
EBITDA51 tis. €81 tis. €−36,7 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)46 tis. €73 tis. €−36,7 %
Čistý zisk40 tis. €64 tis. €−37,5 %
Aktíva367 tis. €371 tis. €−1,1 %
Vlastné imanie-123 tis. €-163 tis. €+24,6 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
27. 11. 2007
Sídlo
Ružová dolina 8, 82109, Bratislava - mestská časť Ružinov
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 27. 11. 2007Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby