STRONAS s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 16 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 54/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (1,0 mil. €).
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
- EBITDA marža2,1 %
- ROA (návratnosť aktív)0,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)0,9 %
- Zadlženosť58 %
- Kapitálová primeranosť41,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.548netIncome: 5 708revenue: 1 040 869prevNetIncome: 60 328
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 41.68equity: 667 599assets: 1 601 582
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 58.32equity: 667 599assets: 1 601 582
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 2.85revenueYoY: 15.98validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.06netMargin: 0.548ebitda: 21 419revenue: 1 040 869
Altman Z''-Score2.41Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.82 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.77 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.08 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.75 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.36 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.36 % vs. predchádzajúce 4.49 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 58.32 % vs. predchádzajúce 53.38 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.65× vs. predchádzajúce 0.67×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.55 % vs. predchádzajúca 6.72 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 41.68 % vs. predchádzajúca 46.62 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 16 % na 1.0 mil. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 0.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 42 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
Rast je vyvážený: tržby (+16 %), aktíva (+19 %), vlastné imanie (+6 %) rastú podobným tempom.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,0 mil. € | 897 tis. € | +16,0 % |
| EBITDA | 21 tis. € | 85 tis. € | −74,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 19 tis. € | 76 tis. € | −74,8 % |
| Čistý zisk | 6 tis. € | 60 tis. € | −90,5 % |
| Aktíva | 1,6 mil. € | 1,3 mil. € | +19,1 % |
| Vlastné imanie | 668 tis. € | 627 tis. € | +6,5 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 8. 12. 2007
- Sídlo
- Záhonok 488/1, 96001, Zvolen
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 8. 12. 2007Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie41.7%
- Cudzie zdroje58.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 1,0 mil. € | 1,6 mil. € | 668 tis. € | 21 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 897 tis. € | 1,3 mil. € | 627 tis. € | 85 tis. € | 60 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,0 mil. € | 1,3 mil. € | 593 tis. € | 68 tis. € | 48 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 893 tis. € | 1,3 mil. € | 545 tis. € | 33 tis. € | 21 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 948 tis. € | 1,0 mil. € | 524 tis. € | 39 tis. € | 24 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 896 tis. € | 806 tis. € | 435 tis. € | 62 tis. € | 43 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 885 tis. € | 761 tis. € | 392 tis. € | 115 tis. € | 87 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 1,4 mil. € | 653 tis. € | 234 tis. € | 155 tis. € | 123 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 1,0 mil. € | 683 tis. € | 111 tis. € | 4 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 808 tis. € | 626 tis. € | 121 tis. € | -24 tis. € | -34 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti8. 12. 2007
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 8. 11. 2019
- 2kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) v rozsahu voľných živnostíod 8. 12. 2007
- 3kúpa tovaru na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod) v rozsahu voľných živnostíod 8. 12. 2007
- 4sprostredkovanie obchodu a služieb v rozsahu voľných živnostíod 8. 12. 2007
- 5prenájom hnuteľných vecí v rozsahu voľných živnostíod 8. 12. 2007
- 6osobná cestná doprava vykonávaná cestnými osobnými vozidlami, ktorých celková obsaditeľnosť nepresahuje deväť osôb vrátane vodiča s výnimkou vozidiel taxislužbyod 8. 12. 2007
- 7nákladná cestná doprava vykonávaná cestnými nákladnými vozidlami, ktorých celková hmotnosť vrátane prípojného vozidla nepresahuje 3,5 tod 8. 12. 2007
- 8podnikateľské poradenstvo v rozsahu voľných živnostíod 8. 12. 2007
- 9reklamná a propagačná činnosťod 8. 12. 2007
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/43862080
- RÚZ ID
- 330910
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 8. 12. 2007Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat1 367 123 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 17. 12. 2007Registrácia platcu DPHSK2022494210