CORMENS, s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 24 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 37/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (1,5 mil. €), zadlženosť je vysoká.
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
- EBITDA marža1,5 %
- ROA (návratnosť aktív)4,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)25,3 %
- Zadlženosť83 %
- Kapitálová primeranosť17,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.865netIncome: 12 890revenue: 1 489 865prevNetIncome: 20 367
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 17.01equity: 50 980assets: 299 660
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 82.99equity: 50 980assets: 299 660
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 10.34revenueYoY: 23.73validHistoryYears: 10.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.45netMargin: 0.865ebitda: 21 671revenue: 1 489 865
Altman Z''-Score1.47Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.33 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.51 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.41 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.22 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 4.30 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.30 % vs. predchádzajúce 7.54 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 82.99 % vs. predchádzajúce 84.39 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 4.97× vs. predchádzajúce 4.46×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.87 % vs. predchádzajúca 1.69 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 17.01 % vs. predchádzajúca 15.61 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 24 % na 1.5 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 17 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
Rast je vyvážený: tržby (+24 %), aktíva (+11 %), vlastné imanie (+21 %) rastú podobným tempom.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,5 mil. € | 1,2 mil. € | +23,7 % |
| EBITDA | 22 tis. € | 29 tis. € | −24,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 20 tis. € | 26 tis. € | −24,9 % |
| Čistý zisk | 13 tis. € | 20 tis. € | −36,7 % |
| Aktíva | 300 tis. € | 270 tis. € | +10,9 % |
| Vlastné imanie | 51 tis. € | 42 tis. € | +20,9 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 19. 12. 2007
- Sídlo
- Trstín 188, 91905, Trstín
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 19. 12. 2007Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie17.0%
- Cudzie zdroje83.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 1,5 mil. € | 300 tis. € | 51 tis. € | 22 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 1,2 mil. € | 270 tis. € | 42 tis. € | 29 tis. € | 20 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,1 mil. € | 230 tis. € | 22 tis. € | 14 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 998 tis. € | 236 tis. € | 14 tis. € | -9 tis. € | -16 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 956 tis. € | 307 tis. € | 31 tis. € | 10 tis. € | 175 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 977 tis. € | 358 tis. € | 31 tis. € | 24 tis. € | 208 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 821 tis. € | 322 tis. € | 29 tis. € | 26 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 750 tis. € | 296 tis. € | 19 tis. € | 14 tis. € | -29 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 751 tis. € | 248 tis. € | 21 tis. € | 23 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 614 tis. € | 281 tis. € | 14 tis. € | 21 tis. € | 8 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti19. 12. 2007
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1poskytovanie lekárenskej starostlivosti vo verejnej lekárni s individuálnou prípravou liekov "Lekáreň Trstín"od 9. 2. 2008
- 2poskytovanie služieb mechanizmamiod 19. 12. 2007
- 3montáž dodaných okien a dveríod 19. 12. 2007
- 4armovacie práceod 19. 12. 2007
- 5kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 19. 12. 2007
- 6sprostredkovanie v oblasti obchodu, služieb a výrobyod 19. 12. 2007
- 7poradenské službyod 19. 12. 2007
- 8reklamná a propagačná činnosťod 19. 12. 2007
- 9prenájom strojov, prístrojov, zariadení a výpočtovej technikyod 19. 12. 2007
- 10sprostredkovanie v oblasti dopravyod 19. 12. 2007
- 11faktoring a forfaitingod 19. 12. 2007
- 12prenájom motorových vozidielod 19. 12. 2007
- 13finančný leasingod 19. 12. 2007
- 14prenájom reklamných plôchod 19. 12. 2007
- 15služby súvisiace s databázamiod 19. 12. 2007
- 16činnosti súvisiace s prevádzkou počítačovod 19. 12. 2007
- 17marketingové službyod 19. 12. 2007
- 18administratívne službyod 19. 12. 2007
- 19prevádzkovanie športových zariadení, organizovanie športových a rekreačných podujatíod 19. 12. 2007
- 20kladenie zámkovej dlažbyod 19. 12. 2007
- 21nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami do celkovej hmotnosti 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 19. 12. 2007
- 22neverejná osobná cestná doprava vykonávaná vozidlami do 9 miest vrátane vodičaod 19. 12. 2007
- 23usporadúvanie výstav, seminárov, konferencií a kongresovod 19. 12. 2007
- 24výroba a distribúcia audio a videozáznamovod 19. 12. 2007
- 25organizovanie kurzov a školeníod 19. 12. 2007
- 26fotografické službyod 19. 12. 2007
- 27grafický dizajn s použitím výpočtovej technikyod 19. 12. 2007
- 28tvorba webových stránokod 19. 12. 2007
- 29čistiace a upratovacie práceod 19. 12. 2007
- 30prevádzkovanie nevýherných hracích automatovod 19. 12. 2007
- 31prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 19. 12. 2007
- 32prevádzkovanie počítačovej herneod 19. 12. 2007
- 33obstarávanie služieb a činností spojených so zabezpečovaním riadnej prevádzky nehnuteľnostíod 19. 12. 2007
- 34prenájom nehnuteľností s poskytovaním iných než základných služiebod 19. 12. 2007
- 35výroba výrobkov z betónuod 19. 12. 2007
- 36maliarske a natieračské práceod 19. 12. 2007
- 37montáž sadrokartónuod 19. 12. 2007
- 38ručné výkopové a búracie práceod 19. 12. 2007
- 39prieskum trhu a verejnej mienkyod 19. 12. 2007
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/43887848
- RÚZ ID
- 358196
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 19. 12. 2007Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat1 489 865 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 2. 1. 2008Registrácia platcu DPHSK2022503439