Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

BEYER, s.r.o.

aktívna
Malé Kosihy 2, 94361, Malé Kosihy
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2018)92 tis. €
28×vs 2017
Zisk (2018)-184 tis. €
15×vs 2017
Vlastné imanie (2018)10 tis. €
76,9 %vs 2017
Zadlženosť (2018)99 %
7,2 %Vysokávs 2017
ROE (2018)-1797.1 %
69×Stratavs 2017

Kľúčové insighty

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 2761 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 0/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (92 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Riziko financovanianízka kapitálová primeranosť 1 %
Vysoká zadlženosťcudzie zdroje tvoria 99 % aktív
Tržby
92 tis. €
+28×vs. 2017
Trvalý rast
Čistý zisk
-184 tis. €
−15×vs. 2017
Zhoršenie výsledku
Aktíva
716 tis. €
+29,7 %vs. 2017
Mierny rast
Vlastné imanie
10 tis. €
−76,9 %vs. 2017
Klesá medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
0zo 100
Riziková

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Kľúčové ukazovatele (2018)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-192,3 %
  • ROA (návratnosť aktív)-25,7 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-1797,1 %
  • Zadlženosť99 %
  • Kapitálová primeranosť1,4 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (92 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
0/ 100Riziková
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -200.06
  • netIncome: -184 046
  • revenue: 91 996
  • prevNetIncome: -11 380
Kapitál1 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 1.43
  • equity: 10 241
  • assets: 716 355
Zadlženosť1 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 98.57
  • equity: 10 241
  • assets: 716 355
Rast2 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: -13.08
  • revenueYoY: 2 760,572
  • validHistoryYears: 6.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -192.25
  • netMargin: -200.06
  • ebitda: -176 863
  • revenue: 91 996
Altman Z''-Score-2.48Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.03aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-1.11aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-1.41aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.02presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score2 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -25.69 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -25.69 % vs. predchádzajúce -2.06 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 98.57 % vs. predchádzajúce 91.98 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.13× vs. predchádzajúce 0.01×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -200.06 % vs. predchádzajúca -353.86 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 1.43 % vs. predchádzajúca 8.02 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • ROE -1797 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (10241 €) — nereprezentatívne.
  • Tržby +2761 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 2761 % na 92 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -200.1 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 1 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

  • Info

    Firma je v počiatočnej fáze rastu (predchádzajúce tržby 3216 €). Trend bude reprezentatívny po ďalšom roku.

Finančný prehľad (2018)
Položka20182017Zmena
Tržby92 tis. €3 tis. €+28×
EBITDA-177 tis. €-8 tis. €−22×
Prevádzkový výsledok (EBIT)-159 tis. €-7 tis. €−22×
Čistý zisk-184 tis. €-11 tis. €−15×
Aktíva716 tis. €552 tis. €+29,7 %
Vlastné imanie10 tis. €44 tis. €−76,9 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
14. 2. 2008
Sídlo
Malé Kosihy 2, 94361, Malé Kosihy
Štatutárny orgán
2 2 osoby (po prihlásení)
Vzťahy a prepojenia
2 2 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 14. 2. 2008Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
  • 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby