TCJ INVEST s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 2925 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 56/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (24 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
- EBITDA marža45,0 %
- ROA (návratnosť aktív)1,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)18,7 %
- Zadlženosť92 %
- Kapitálová primeranosť7,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 38.13netIncome: 9 149revenue: 23 992prevNetIncome: -4 279
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 7.84equity: 48 805assets: 622 708
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 92.16equity: 48 805assets: 622 708
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 14.53revenueYoY: 2 925,473validHistoryYears: 8.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 44.97netMargin: 38.13ebitda: 10 790revenue: 23 992
Altman Z''-Score0.41Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.15 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.07 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.10 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.09 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.47 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.47 % vs. predchádzajúce -0.73 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 92.16 % vs. predchádzajúce 93.43 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.04× vs. predchádzajúce 0.00×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 38.13 % vs. predchádzajúca -539.60 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 7.84 % vs. predchádzajúca 6.57 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 23992 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +2925 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 2925 % na 24 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 38.1 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.38 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 45.0 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 8 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 24 tis. € | 793 € | +29× |
| EBITDA | 11 tis. € | -4 tis. € | +374,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 10 tis. € | -4 tis. € | +374,9 % |
| Čistý zisk | 9 tis. € | -4 tis. € | +313,8 % |
| Aktíva | 623 tis. € | 587 tis. € | +6,1 % |
| Vlastné imanie | 49 tis. € | 39 tis. € | +26,6 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 23. 1. 2008
- Sídlo
- Jedľová 21, 97409, Banská Bystrica
- Štatutárny orgán
- —
- 23. 1. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie7.8%
- Cudzie zdroje92.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 24 tis. € | 623 tis. € | 49 tis. € | 11 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 793 € | 587 tis. € | 39 tis. € | -4 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 26 tis. € | 609 tis. € | 7 tis. € | 16 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1,5 mil. € | 723 tis. € | -6 tis. € | 141 tis. € | 112 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 2 tis. € | 1,4 mil. € | -143 tis. € | -3 tis. € | -7 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 494 tis. € | -135 tis. € | -423 € | -451 € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 490 tis. € | -135 tis. € | -7 tis. € | -7 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 10 tis. € | 498 tis. € | -127 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 1,2 mil. € | 501 tis. € | -125 tis. € | -82 tis. € | -82 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 9 tis. € | 1,7 mil. € | -51 tis. € | -14 tis. € | -21 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti23. 1. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/43948821
- RÚZ ID
- 342843
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 23. 1. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat1 508 560 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 1. 7. 2009Registrácia platcu DPHSK2022530301