M KREO, s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Stabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +7.0 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 89/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (1,1 mil. €), je zisková.
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
- EBITDA marža38,3 %
- ROA (návratnosť aktív)28,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)48,8 %
- Zadlženosť41 %
- Kapitálová primeranosť58,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 23.66netIncome: 255 732revenue: 1 080 644prevNetIncome: 90 877
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 58.51equity: 524 025assets: 895 549
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 41.49equity: 524 025assets: 895 549
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 4.38revenueYoY: 7.03validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 38.35netMargin: 23.66ebitda: 414 423revenue: 1 080 644
Altman Z''-Score7.77Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.15 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.50 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.64 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.48 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 28.56 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 28.56 % vs. predchádzajúce 13.98 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 41.49 % vs. predchádzajúce 42.97 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.21× vs. predchádzajúce 1.55×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 23.66 % vs. predchádzajúca 9.00 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 58.51 % vs. predchádzajúca 57.03 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 7 % na 1.1 mil. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 23.7 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.24 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 38.3 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 59 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,1 mil. € | 1,0 mil. € | +7,0 % |
| EBITDA | 414 tis. € | 204 tis. € | +103,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 373 tis. € | 183 tis. € | +103,6 % |
| Čistý zisk | 256 tis. € | 91 tis. € | +181,4 % |
| Aktíva | 896 tis. € | 650 tis. € | +37,8 % |
| Vlastné imanie | 524 tis. € | 371 tis. € | +41,4 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 19. 2. 2008
- Sídlo
- Murgašova 1298/16, 01001, Žilina
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 19. 2. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie58.5%
- Cudzie zdroje41.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 1,1 mil. € | 896 tis. € | 524 tis. € | 414 tis. € | 256 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 1,0 mil. € | 650 tis. € | 371 tis. € | 204 tis. € | 91 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,3 mil. € | 542 tis. € | 280 tis. € | 231 tis. € | 121 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,1 mil. € | 446 tis. € | 158 tis. € | 161 tis. € | 68 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 696 tis. € | 525 tis. € | 169 tis. € | 104 tis. € | 34 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 557 tis. € | 657 tis. € | 275 tis. € | 167 tis. € | 91 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 615 tis. € | 589 tis. € | 184 tis. € | 24 tis. € | -26 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 1,2 mil. € | 1,0 mil. € | 212 tis. € | 107 tis. € | 45 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 943 tis. € | 488 tis. € | 167 tis. € | 60 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 735 tis. € | 504 tis. € | 170 tis. € | 51 tis. € | 4 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti19. 2. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena19. 2. 2008 → 31. 3. 2012
M CREO, s.r.o.
- Zmena sídla19. 2. 2008 → 30. 11. 2013
Kuzmányho 8, Žilina
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických viedod 17. 3. 2016
- 2Výskum a vývoj v oblasti spoločenských a humanitných viedod 17. 3. 2016
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 1. 4. 2012
- 4poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 1. 4. 2012
- 5poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 1. 4. 2012
- 6počítačové službyod 1. 4. 2012
- 7poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 1. 4. 2012
- 8polygrafická výroba, sadzba a konečná úprava tlačovínod 1. 4. 2012
- 9administratívne službyod 1. 4. 2012
- 10prevádzkovanie športových zariadeníod 1. 4. 2012
- 11služby súvisiace s produkciou filmov alebo videozáznamovod 1. 4. 2012
- 12správa trhoviska, tržnice, príležitostného trhuod 1. 4. 2012
- 13poskytovanie služieb informátoraod 1. 4. 2012
- 14prenájom hnuteľných vecíod 1. 4. 2012
- 15výroba bižutérie a suvenírovod 1. 4. 2012
- 16reklamné a marketingové službyod 19. 2. 2008
- 17poskytovanie poštových služiebod 19. 2. 2008
- 18prieskum trhu a verejnej mienkyod 19. 2. 2008
- 19vydavateľská činnosťod 19. 2. 2008
- 20vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 19. 2. 2008
- 21služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 19. 2. 2008
- 22organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 19. 2. 2008
- 23činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 19. 2. 2008
- 24fotografické službyod 19. 2. 2008
- 25kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 19. 2. 2008
- 26sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 19. 2. 2008
- 27sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 19. 2. 2008
- 28faktoring a forfaitingod 19. 2. 2008
- 29vedenie účtovníctvaod 19. 2. 2008
- 30prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 19. 2. 2008
- 31ozvučovanie kultúrnych a spoločenských podujatíod 19. 2. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/43979033
- RÚZ ID
- 704869
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 19. 2. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat1 255 285 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 14. 3. 2008Registrácia platcu DPHSK2022543589
- 19. 2. 2008Zmena obchodného mena→ M CREO, s.r.o.
- 19. 2. 2008Zmena sídlaKuzmányho 8, Žilina