GEOMETRA SK s.r.o. v likvidácii
aktívnaKľúčové insighty
Pokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 47 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 25/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje malé tržby (41 tis. €), zadlženosť je vysoká.
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
- EBITDA marža2,5 %
- ROA (návratnosť aktív)0,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)1,6 %
- Zadlženosť80 %
- Kapitálová primeranosť20,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.968netIncome: 398.00revenue: 41 112prevNetIncome: 3 932
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 20.00equity: 25 086assets: 125 450
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 80.00equity: 25 086assets: 125 450
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -32.55revenueYoY: -47.48validHistoryYears: 6.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.47netMargin: 0.968ebitda: 1 014revenue: 41 112
Altman Z''-Score-0.01Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.39 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.71 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.05 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.26 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.32 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.32 % vs. predchádzajúce 2.60 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 80.00 % vs. predchádzajúce 83.68 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.33× vs. predchádzajúce 0.52×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.97 % vs. predchádzajúca 5.02 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 20.00 % vs. predchádzajúca 16.32 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 41112 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 47 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 1.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 20 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2019 | 2018 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 41 tis. € | 78 tis. € | −47,5 % |
| EBITDA | 1 tis. € | 6 tis. € | −81,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 913 € | 5 tis. € | −81,8 % |
| Čistý zisk | 398 € | 4 tis. € | −89,9 % |
| Aktíva | 125 tis. € | 151 tis. € | −17,1 % |
| Vlastné imanie | 25 tis. € | 25 tis. € | +1,6 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 9. 4. 2008
- Sídlo
- Pražská 4, 04011, Košice - mestská časť Západ
- Štatutárny orgán
- —
- 9. 4. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
Finančné ukazovatele
2019Štruktúra financovania
- Vlastné imanie20.0%
- Cudzie zdroje80.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019aktuálny | Mimoriadna | 41 tis. € | 125 tis. € | 25 tis. € | 1 tis. € | 398 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 78 tis. € | 151 tis. € | 25 tis. € | 6 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 332 tis. € | 410 tis. € | 23 tis. € | 26 tis. € | 23 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 254 tis. € | 422 tis. € | -245 € | -9 tis. € | -11 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 320 tis. € | 347 tis. € | -65 tis. € | -28 tis. € | -37 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 295 tis. € | 392 tis. € | -28 tis. € | 17 tis. € | -865 € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 387 tis. € | -28 tis. € | — | -6 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti9. 4. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2019aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/43982719
- RÚZ ID
- 715385
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 9. 4. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Mimoriadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat332 317 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 1. 3. 2009Registrácia platcu DPHSK2022591043