TELE S s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 40/100
Hlavnou slabinou je ziskovosť.
Firma dosahuje významné tržby (6,1 mil. €).
Hlavnou slabinou je ziskovosť.
- EBITDA marža1,5 %
- ROA (návratnosť aktív)2,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)6,3 %
- Zadlženosť60 %
- Kapitálová primeranosť40,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.623netIncome: 38 048revenue: 6 108 145prevNetIncome: 202 066
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 40.15equity: 604 128assets: 1 504 763
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 59.85equity: 604 128assets: 1 504 763
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: —validHistoryYears: 1.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.50netMargin: 0.623ebitda: 91 908revenue: 6 108 145
Altman Z''-Score2.36Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.79 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.52 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.35 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.70 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.53 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.53 % vs. predchádzajúce 9.91 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 59.85 % vs. predchádzajúce 85.49 %.splnené
- Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 40.15 % vs. predchádzajúca 14.51 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 26 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby za 2014: 6.1 mil. €. Bez medziročného porovnania (chýbajú dáta za predchádzajúci rok).
- Info
Čistá marža len 0.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 40 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2014 | 2013 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 6,1 mil. € | — | — |
| EBITDA | 92 tis. € | — | — |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 83 tis. € | — | — |
| Čistý zisk | 38 tis. € | 202 tis. € | −81,2 % |
| Aktíva | 1,5 mil. € | 2,0 mil. € | −26,2 % |
| Vlastné imanie | 604 tis. € | 296 tis. € | +104,2 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 16. 2. 2008
- Sídlo
- Liptovská 31, 82109, Bratislava - mestská časť Ružinov
- Štatutárny orgán
- —
- 16. 2. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014
- 31. 12. 2014Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2014Štruktúra financovania
- Vlastné imanie40.1%
- Cudzie zdroje59.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2014aktuálny | Riadna | 6,1 mil. € | 1,5 mil. € | 604 tis. € | 92 tis. € | 38 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 2,0 mil. € | 296 tis. € | — | 202 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti16. 2. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2014aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/43992234
- RÚZ ID
- 699859
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 16. 2. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2014Najvyšší zaznamenaný obrat6 108 145 EUR · rok 2014
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna