MAXI - POWER s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 8812 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 74/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (45 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 27. 2. 2008
- Sídlo
- Andreja Bažíka 751, 02732, Zuberec
- EBITDA marža49,6 %
- ROA (návratnosť aktív)15,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)69,9 %
- Zadlženosť78 %
- Kapitálová primeranosť22,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 47.13netIncome: 21 213revenue: 45 008prevNetIncome: -42 873
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 22.00equity: 30 336assets: 137 913
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 78.00equity: 30 336assets: 137 913
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 48.08revenueYoY: 8 812,475validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 49.60netMargin: 47.13ebitda: 22 324revenue: 45 008
Altman Z''-Score-0.02Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.43 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -1.67 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.92 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.30 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 15.38 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 15.38 % vs. predchádzajúce -37.81 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 78.00 % vs. predchádzajúce 91.95 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.33× vs. predchádzajúce 0.00×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 47.13 % vs. predchádzajúca -8489.70 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 22.00 % vs. predchádzajúca 8.05 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 45008 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +8812 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 8812 % na 45 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 47.1 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.47 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 49.6 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 22 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 45 tis. € | 505 € | +88× |
| EBITDA | 22 tis. € | -42 tis. € | +152,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 20 tis. € | -38 tis. € | +152,7 % |
| Čistý zisk | 21 tis. € | -43 tis. € | +149,5 % |
| Aktíva | 138 tis. € | 113 tis. € | +21,6 % |
| Vlastné imanie | 30 tis. € | 9 tis. € | +232,5 % |
- 27. 2. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie22.0%
- Cudzie zdroje78.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 45 tis. € | 138 tis. € | 30 tis. € | 22 tis. € | 21 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 505 € | 113 tis. € | 9 tis. € | -42 tis. € | -43 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 21 tis. € | 160 tis. € | 44 tis. € | -12 tis. € | -12 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 64 tis. € | 172 tis. € | 56 tis. € | 26 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 35 tis. € | 219 tis. € | 39 tis. € | 3 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 42 tis. € | 224 tis. € | 36 tis. € | 9 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 46 tis. € | 240 tis. € | 27 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 42 tis. € | 259 tis. € | 22 tis. € | -4 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 6 tis. € | 284 tis. € | 18 tis. € | -30 tis. € | -31 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 1 tis. € | 313 tis. € | 24 tis. € | -35 tis. € | -36 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti27. 2. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla27. 2. 2008 → 28. 1. 2014
Andreja Bažíka 449, Zuberec
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovany´m hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 3. 3. 2018
- 2Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 3. 3. 2018
- 3Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinsky´ch činnostíod 3. 3. 2018
- 4Finančny´ lízingod 3. 3. 2018
- 5Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažny´ch zdrojov získany´ch vy´lučne bez verejnej vy´zvy a bez verejnej ponuky majetkovy´ch hodnôtod 3. 3. 2018
- 6Faktoring a forfaitingod 3. 3. 2018
- 7Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažny´ch zdrojov získany´ch vy´lučne bez verejnej vy´zvy a bez verejnej ponuky majetkovy´ch hodnôtod 3. 3. 2018
- 8Prenájom nehnuteľností spojeny´ s poskytovaním iny´ch než základny´ch služieb spojeny´ch s prenájmomod 3. 3. 2018
- 9Služby požičovníod 3. 3. 2018
- 10Prenájom hnuteľny´ch vecíod 3. 3. 2018
- 11Vedenie účtovníctvaod 3. 3. 2018
- 12Informačná činnosťod 3. 3. 2018
- 13Činnosť organizačny´ch a ekonomicky´ch poradcovod 3. 3. 2018
- 14Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 3. 3. 2018
- 15Prevádzkovanie športovy´ch zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 3. 3. 2018
- 16Organizovanie športovy´ch, kultúrnych a iny´ch spoločensky´ch podujatíod 3. 3. 2018
- 17Prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 3. 3. 2018
- 18Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 3. 3. 2018
- 19Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 3. 3. 2018
- 20Prípravné práce k realizácii stavbyod 3. 3. 2018
- 21Podnikanie v oblasti nakladania s iny´m ako nebezpečny´m odpadomod 3. 3. 2018
- 22Poskytovanie prepravny´ch služieb nemotorovy´mi vozidlamiod 3. 3. 2018
- 23Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 3. 3. 2018
- 24prevádzkovanie čerpacích stanícod 27. 2. 2008
- 25pneuservisod 27. 2. 2008
- 26autoumyváreňod 27. 2. 2008
- 27podnikateľské poradenstvood 27. 2. 2008
- 28sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľnej živnostiod 27. 2. 2008
- 29obchodná činnosť v rozsahu voľných živností (maloobchod - veľkoobchod)od 27. 2. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44006951
- RÚZ ID
- 324799
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 27. 2. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat63 680 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 20. 4. 2008Registrácia platcu DPHSK2022548748
- 27. 2. 2008Zmena sídlaAndreja Bažíka 449, Zuberec