VÍNO AZ, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 21 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 45/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (692 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 8. 3. 2008
- Sídlo
- Rajecká 5, 01001, Žilina
- EBITDA marža5,4 %
- ROA (návratnosť aktív)1,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)5,2 %
- Zadlženosť77 %
- Kapitálová primeranosť22,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.23netIncome: 8 545revenue: 692 275prevNetIncome: 11 536
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 22.77equity: 164 564assets: 722 754
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 77.23equity: 164 564assets: 722 754
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 3.26revenueYoY: 20.98validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 5.39netMargin: 1.23ebitda: 37 282revenue: 692 275
Altman Z''-Score1.50Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.45 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.45 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.29 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.31 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.18 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.18 % vs. predchádzajúce 1.81 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 77.23 % vs. predchádzajúce 75.57 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.96× vs. predchádzajúce 0.90×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.23 % vs. predchádzajúca 2.02 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 22.77 % vs. predchádzajúca 24.43 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 21 % na 692 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 23 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Tržby rastú výrazne rýchlejšie (+21 %) ako vlastné imanie (+5 %) — môže ísť o zadlžovanie alebo nárast cudzích zdrojov.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 692 tis. € | 572 tis. € | +21,0 % |
| EBITDA | 37 tis. € | 38 tis. € | −1,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 34 tis. € | 34 tis. € | −1,5 % |
| Čistý zisk | 9 tis. € | 12 tis. € | −25,9 % |
| Aktíva | 723 tis. € | 639 tis. € | +13,2 % |
| Vlastné imanie | 165 tis. € | 156 tis. € | +5,5 % |
- 8. 3. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie22.8%
- Cudzie zdroje77.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 692 tis. € | 723 tis. € | 165 tis. € | 37 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 572 tis. € | 639 tis. € | 156 tis. € | 38 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 572 tis. € | 609 tis. € | 144 tis. € | 23 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 459 tis. € | 600 tis. € | 143 tis. € | 40 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 469 tis. € | 564 tis. € | 124 tis. € | 16 tis. € | -562 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 613 tis. € | 580 tis. € | 124 tis. € | 24 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 615 tis. € | 551 tis. € | 117 tis. € | 44 tis. € | 20 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 614 tis. € | 511 tis. € | 94 tis. € | 44 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 542 tis. € | 469 tis. € | 78 tis. € | 20 tis. € | 122 € | EUR |
| 2015 | Riadna | 519 tis. € | 419 tis. € | 78 tis. € | 27 tis. € | 9 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti8. 3. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44009275
- RÚZ ID
- 687555
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 8. 3. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat692 275 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 17. 3. 2008Registrácia platcu DPHSK2022553632