Pix-create Slovakia, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 542 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 53/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (140 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 3. 2008
- Sídlo
- Na sihoti 20, 04013, Košice - mestská časť Ťahanovce
- EBITDA marža2,1 %
- ROA (návratnosť aktív)0,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)0,6 %
- Zadlženosť65 %
- Kapitálová primeranosť35,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.297netIncome: 415.00revenue: 139 787prevNetIncome: 3 027
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 35.23equity: 71 498assets: 202 937
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 64.77equity: 71 498assets: 202 937
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 9.31revenueYoY: 541.58validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.08netMargin: 0.297ebitda: 2 903revenue: 139 787
Altman Z''-Score2.89Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.69 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.55 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.08 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.57 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.20 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.20 % vs. predchádzajúce 2.97 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 64.77 % vs. predchádzajúce 30.21 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.69× vs. predchádzajúce 0.21×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.30 % vs. predchádzajúca 13.89 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 35.23 % vs. predchádzajúca 69.79 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +542 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 542 % na 140 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.3 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 35 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 542 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 140 tis. € | 22 tis. € | +541,6 % |
| EBITDA | 3 tis. € | 4 tis. € | −23,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 3 tis. € | 3 tis. € | −23,8 % |
| Čistý zisk | 415 € | 3 tis. € | −86,3 % |
| Aktíva | 203 tis. € | 102 tis. € | +99,2 % |
| Vlastné imanie | 71 tis. € | 71 tis. € | +0,6 % |
- 1. 3. 2008Založenie spoločnosti
- 21. 7. 2025Registrácia platcu DPH
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie35.2%
- Cudzie zdroje64.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 140 tis. € | 203 tis. € | 71 tis. € | 3 tis. € | 415 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 22 tis. € | 102 tis. € | 71 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 30 tis. € | 138 tis. € | 101 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 149 tis. € | 151 tis. € | 95 tis. € | 129 tis. € | 101 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 17 tis. € | 58 tis. € | -5 tis. € | 1 tis. € | 321 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 13 tis. € | 58 tis. € | -6 tis. € | -42 tis. € | -42 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 96 tis. € | 93 tis. € | 37 tis. € | 42 tis. € | 30 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 45 tis. € | 66 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | 431 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 63 tis. € | 42 tis. € | 6 tis. € | 3 tis. € | -849 € | EUR |
| 2015 | Riadna | 63 tis. € | 78 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | -568 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla3. 1. 2019 → 9. 4. 2021
Teplárenská 2, Košice - mestská časť Juh
- Založenie spoločnosti1. 3. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla1. 3. 2008 → 2. 1. 2019
Na sihoti 20, Košice
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 21. 3. 2013
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 21. 3. 2013
- 3Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 21. 3. 2013
- 4Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 21. 3. 2013
- 5Výkon činnosti stavbyvedúceho - pozemné stavbyod 21. 3. 2013
- 6Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 21. 3. 2013
- 7Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 21. 3. 2013
- 8Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 21. 3. 2013
- 9Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 21. 3. 2013
- 10fotografické službyod 1. 3. 2008
- 11prípravné práce k realizácii stavbyod 1. 3. 2008
- 12uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 1. 3. 2008
- 13vedenie účtovníctvaod 1. 3. 2008
- 14dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 1. 3. 2008
- 15reklamné a marketingové službyod 1. 3. 2008
- 16vydavateľská činnosťod 1. 3. 2008
- 17polygrafická výroba, sadzba a konečná úprava tlačovínod 1. 3. 2008
- 18kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 1. 3. 2008
- 19počítačové službyod 1. 3. 2008
- 20služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 1. 3. 2008
- 21administratívne službyod 1. 3. 2008
- 22činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 1. 3. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44009453
- RÚZ ID
- 709204
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 3. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 21. 7. 2025Registrácia platcu DPHSK2022551080
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat149 305 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 3. 1. 2019Zmena sídlaTeplárenská 2, Košice - mestská časť Juh
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 1. 3. 2008Zmena sídlaNa sihoti 20, Košice