vkDent s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 33 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 48/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (300 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 26. 2. 2008
- Sídlo
- Košická 58, 82108, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža21,7 %
- ROA (návratnosť aktív)—
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť—
- Kapitálová primeranosť—
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 10.06netIncome: 30 221revenue: 300 401prevNetIncome: 96 000
Kapitál10 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: —equity: -330 584assets: -309 055
Zadlženosť10 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: —equity: -330 584assets: -309 055
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -4.22revenueYoY: -33.13validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 21.72netMargin: 10.06ebitda: 65 261revenue: 300 401
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaChýba čistý zisk alebo aktíva.nedostupné
- ΔROA — ziskovosť rastieChýba ROA alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Zadlženosť klesáChýba zadlženosť alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 10.06 % vs. predchádzajúca 21.37 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieChýba kapitálová primeranosť alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 130 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 33 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 10.1 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
EBITDA marža 21.7 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 107 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 300 tis. € | 449 tis. € | −33,1 % |
| EBITDA | 65 tis. € | 154 tis. € | −57,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 59 tis. € | 139 tis. € | −57,7 % |
| Čistý zisk | 30 tis. € | 96 tis. € | −68,5 % |
| Aktíva | -309 tis. € | 1,0 mil. € | −130,1 % |
| Vlastné imanie | -331 tis. € | 700 tis. € | −147,2 % |
- 26. 2. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 22 tis. €
- Aktíva spolu
- 0 €
- Vlastné imanie
- −331 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 300 tis. € | -309 tis. € | -331 tis. € | 65 tis. € | 30 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 449 tis. € | 1,0 mil. € | 700 tis. € | 154 tis. € | 96 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 497 tis. € | 866 tis. € | 604 tis. € | 197 tis. € | 116 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 674 tis. € | 730 tis. € | 488 tis. € | 224 tis. € | 120 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 784 tis. € | 633 tis. € | 368 tis. € | 285 tis. € | 173 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 615 tis. € | 432 tis. € | 195 tis. € | 218 tis. € | 133 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 594 tis. € | 265 tis. € | 62 tis. € | 126 tis. € | 55 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 505 tis. € | 299 tis. € | 90 tis. € | 80 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 452 tis. € | 299 tis. € | 70 tis. € | 66 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 443 tis. € | 303 tis. € | 63 tis. € | 58 tis. € | 4 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti26. 2. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44010818
- RÚZ ID
- 739932
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 26. 2. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat783 984 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna