The Living s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 119 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 42/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (767 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 19. 3. 2008
- Sídlo
- Vidlicová 41/A, 83101, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- EBITDA marža-4,4 %
- ROA (návratnosť aktív)2,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)18,9 %
- Zadlženosť85 %
- Kapitálová primeranosť15,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 6.72netIncome: 51 590revenue: 767 389prevNetIncome: 43 247
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 15.00equity: 272 887assets: 1 818 707
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 85.00equity: 272 887assets: 1 818 707
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 119.30validHistoryYears: 2.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -4.38netMargin: 6.72ebitda: -33 638revenue: 767 389
Altman Z''-Score0.81Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.30 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.44 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.11 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.19 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.84 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.84 % vs. predchádzajúce 2.36 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 85.00 % vs. predchádzajúce 87.94 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.42× vs. predchádzajúce 0.19×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 6.72 % vs. predchádzajúca 12.36 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 15.00 % vs. predchádzajúca 12.06 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 119 % na 767 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 6.7 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 15 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Tržby rastú (+119 %), ale aktíva klesajú (-1 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 767 tis. € | 350 tis. € | +119,3 % |
| EBITDA | -34 tis. € | -34 tis. € | +1,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -30 tis. € | -31 tis. € | +1,7 % |
| Čistý zisk | 52 tis. € | 43 tis. € | +19,3 % |
| Aktíva | 1,8 mil. € | 1,8 mil. € | −0,9 % |
| Vlastné imanie | 273 tis. € | 221 tis. € | +23,3 % |
- 19. 3. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie15.0%
- Cudzie zdroje85.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 767 tis. € | 1,8 mil. € | 273 tis. € | -34 tis. € | 52 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 350 tis. € | 1,8 mil. € | 221 tis. € | -34 tis. € | 43 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 1,8 mil. € | 178 tis. € | -38 tis. € | 48 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 1,7 mil. € | 130 tis. € | 20 tis. € | 84 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 1,7 mil. € | 47 tis. € | -29 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 1,7 mil. € | 49 tis. € | -14 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 1,6 mil. € | 39 tis. € | -9 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 1,0 mil. € | 37 tis. € | -10 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 971 tis. € | 22 tis. € | -6 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | — | 809 tis. € | 20 tis. € | 3 tis. € | -1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti19. 3. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena19. 3. 2008 → 10. 4. 2008
1st Estates s. r. o.
- Zmena sídla19. 3. 2008 → 10. 4. 2008
Miletičova 12, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Čistiace a upratovacie službyod 6. 1. 2021
- 2Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 6. 1. 2021
- 3Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 6. 1. 2021
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb, výrobyod 6. 1. 2021
- 5Počítačové službyod 6. 1. 2021
- 6Finančný lízingod 6. 1. 2021
- 7Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôťod 6. 1. 2021
- 8Záložneod 6. 1. 2021
- 9Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 6. 1. 2021
- 10Faktoring a forfaitingod 6. 1. 2021
- 11Kuriérske službyod 6. 1. 2021
- 12Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 6. 1. 2021
- 13kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi /maloobchod/ alebo iným prevádzkovateľom živnosti /veľkoobchod/od 19. 3. 2008
- 14sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 19. 3. 2008
- 15sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb v rozsahu spojených so správou a prevádzkou nehnuteľnostíod 19. 3. 2008
- 16administratívne službyod 19. 3. 2008
- 17činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 19. 3. 2008
- 18prenájom hnuteľných vecíod 19. 3. 2008
- 19služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 19. 3. 2008
- 20prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 19. 3. 2008
- 21reklamné a marketingové službyod 19. 3. 2008
- 22prieskum trhu a verejnej mienkyod 19. 3. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44011521
- RÚZ ID
- 333080
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 19. 3. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat767 389 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 14. 4. 2008Registrácia platcu DPHSK2022575676
- 19. 3. 2008Zmena obchodného mena→ 1st Estates s. r. o.
- 19. 3. 2008Zmena sídlaMiletičova 12, Bratislava