IMMO - MEM, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 112 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 51/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (1,7 mil. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 29. 2. 2008
- Sídlo
- ul. Mieru 1, 94501, Komárno
- EBITDA marža8,0 %
- ROA (návratnosť aktív)0,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)4,1 %
- Zadlženosť83 %
- Kapitálová primeranosť17,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.08netIncome: 51 473revenue: 1 671 428prevNetIncome: 126 875
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 16.97equity: 1 251 278assets: 7 374 017
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 83.03equity: 1 251 278assets: 7 374 017
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 16.83revenueYoY: 112.12validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 7.97netMargin: 3.08ebitda: 133 154revenue: 1 671 428
Altman Z''-Score0.97Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.33 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.32 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.10 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.21 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.70 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.70 % vs. predchádzajúce 1.82 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 83.03 % vs. predchádzajúce 82.79 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.23× vs. predchádzajúce 0.11×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.08 % vs. predchádzajúca 16.10 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 16.97 % vs. predchádzajúca 17.21 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 112 % na 1.7 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 3.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 17 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,7 mil. € | 788 tis. € | +112,1 % |
| EBITDA | 133 tis. € | 265 tis. € | −49,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 120 tis. € | 238 tis. € | −49,7 % |
| Čistý zisk | 51 tis. € | 127 tis. € | −59,4 % |
| Aktíva | 7,4 mil. € | 7,0 mil. € | +5,8 % |
| Vlastné imanie | 1,3 mil. € | 1,2 mil. € | +4,4 % |
- 29. 2. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie17.0%
- Cudzie zdroje83.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 1,7 mil. € | 7,4 mil. € | 1,3 mil. € | 133 tis. € | 51 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 788 tis. € | 7,0 mil. € | 1,2 mil. € | 265 tis. € | 127 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 3,4 mil. € | 5,2 mil. € | 1,1 mil. € | 239 tis. € | 196 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 4,4 mil. € | 3,9 mil. € | 876 tis. € | 745 tis. € | 561 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 906 tis. € | 3,5 mil. € | 315 tis. € | 314 tis. € | 250 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 472 tis. € | 2,0 mil. € | 65 tis. € | -93 tis. € | -126 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 520 tis. € | 2,4 mil. € | 31 tis. € | -272 tis. € | -300 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 261 tis. € | 2,9 mil. € | 331 tis. € | -76 tis. € | -111 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 563 tis. € | 2,5 mil. € | 443 tis. € | 121 tis. € | 71 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 412 tis. € | 2,0 mil. € | 372 tis. € | 34 tis. € | -1 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti29. 2. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44015844
- RÚZ ID
- 730816
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 29. 2. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat4 376 745 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 23. 11. 2009Registrácia platcu DPHSK2022612482