RS Investment, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 9886 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 53/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (2,9 mil. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 6. 3. 2008
- Sídlo
- Údol 173, 06545, Údol
- EBITDA marža18,7 %
- ROA (návratnosť aktív)31,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)97,6 %
- Zadlženosť68 %
- Kapitálová primeranosť31,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 13.60netIncome: 399 460revenue: 2 937 770prevNetIncome: -14 457
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 31.80equity: 409 164assets: 1 286 617
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 68.20equity: 409 164assets: 1 286 617
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 114.94revenueYoY: 9 885,961validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 18.73netMargin: 13.60ebitda: 550 237revenue: 2 937 770
Altman Z''-Score4.59Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.63 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.03 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.44 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.49 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 31.05 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 31.05 % vs. predchádzajúce -0.59 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 68.20 % vs. predchádzajúce 99.61 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.28× vs. predchádzajúce 0.01×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 13.60 % vs. predchádzajúca -49.14 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 31.80 % vs. predchádzajúca 0.39 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 48 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- Tržby +9886 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 9886 % na 2.9 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 13.6 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 32 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 31.0 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,9 mil. € | 29 tis. € | +99× |
| EBITDA | 550 tis. € | 2 tis. € | +297× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 495 tis. € | 2 tis. € | +297× |
| Čistý zisk | 399 tis. € | -14 tis. € | +29× |
| Aktíva | 1,3 mil. € | 2,5 mil. € | −47,8 % |
| Vlastné imanie | 409 tis. € | 10 tis. € | +41× |
- 6. 3. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie31.8%
- Cudzie zdroje68.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 2,9 mil. € | 1,3 mil. € | 409 tis. € | 550 tis. € | 399 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 29 tis. € | 2,5 mil. € | 10 tis. € | 2 tis. € | -14 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 22 tis. € | 820 tis. € | 24 tis. € | 3 tis. € | -11 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 21 tis. € | 290 tis. € | 35 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 20 tis. € | 274 tis. € | 29 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 28 tis. € | 269 tis. € | 23 tis. € | 13 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 22 tis. € | 254 tis. € | 12 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 18 tis. € | 247 tis. € | 7 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 3 tis. € | 239 tis. € | 3 tis. € | -937 € | -2 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 3 tis. € | 239 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti6. 3. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 29. 7. 2016
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 6. 3. 2008
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb spojených so správou a prevádzkou nehnuteľnostíod 6. 3. 2008
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 6. 3. 2008
- 5správa a údržba bytového/ nebytového fondu v rozsahu voľnej živnostiod 6. 3. 2008
- 6kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 6. 3. 2008
- 7prenájom hnuteľných vecíod 6. 3. 2008
- 8reklamné a marketingové službyod 6. 3. 2008
- 9vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 6. 3. 2008
- 10čistaice a upratovacie službyod 6. 3. 2008
- 11prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 6. 3. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44020589
- RÚZ ID
- 716278
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 6. 3. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat2 937 770 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 2. 4. 2008Registrácia platcu DPHSK2022569175