EKO MAJER - POD SKALOU s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 50 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 49/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (11 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 4. 2008
- Sídlo
- Ptičie 150/150, 06741, Ptičie
- EBITDA marža27,5 %
- ROA (návratnosť aktív)0,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)3,9 %
- Zadlženosť84 %
- Kapitálová primeranosť15,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 10.34netIncome: 1 168revenue: 11 293prevNetIncome: 41.00
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 15.85equity: 29 585assets: 186 615
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 84.15equity: 29 585assets: 186 615
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -11.78revenueYoY: 50.49validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 27.53netMargin: 10.34ebitda: 3 109revenue: 11 293
Altman Z''-Score0.85Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.31 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.25 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.10 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.20 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.63 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.63 % vs. predchádzajúce 0.02 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 84.15 % vs. predchádzajúce 85.73 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.06× vs. predchádzajúce 0.04×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 10.34 % vs. predchádzajúca 0.55 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 15.85 % vs. predchádzajúca 14.27 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 11293 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 50 % na 11 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 10.3 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
EBITDA marža 27.5 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 16 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 11 tis. € | 8 tis. € | +50,5 % |
| EBITDA | 3 tis. € | 2 tis. € | +31,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 3 tis. € | 2 tis. € | +31,2 % |
| Čistý zisk | 1 tis. € | 41 € | +27× |
| Aktíva | 187 tis. € | 199 tis. € | −6,3 % |
| Vlastné imanie | 30 tis. € | 28 tis. € | +4,1 % |
- 15. 4. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie15.9%
- Cudzie zdroje84.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 11 tis. € | 187 tis. € | 30 tis. € | 3 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 8 tis. € | 199 tis. € | 28 tis. € | 2 tis. € | 41 € | EUR |
| 2022 | Mimoriadna | 14 tis. € | 195 tis. € | 28 tis. € | 2 tis. € | 75 € | EUR |
| 2021 | Mimoriadna | 22 tis. € | 185 tis. € | 28 tis. € | 1 tis. € | 127 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 11 tis. € | 125 tis. € | 28 tis. € | 7 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 28 tis. € | 132 tis. € | 24 tis. € | 2 tis. € | 812 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 41 tis. € | 127 tis. € | 23 tis. € | 3 tis. € | -864 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 32 tis. € | 140 tis. € | 24 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 73 tis. € | 136 tis. € | 21 tis. € | 7 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 35 tis. € | 109 tis. € | 18 tis. € | 6 tis. € | 3 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti15. 4. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44020805
- RÚZ ID
- 700188
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 4. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Mimoriadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Mimoriadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat72 542 EUR · rok 2016
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna