TALAVANTE s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 33 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 67/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (99 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 11. 3. 2008
- Sídlo
- Hlavná 326, 92901, Dunajská Streda
- EBITDA marža27,6 %
- ROA (návratnosť aktív)3,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)6,9 %
- Zadlženosť50 %
- Kapitálová primeranosť49,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 11.98netIncome: 11 836revenue: 98 781prevNetIncome: -36 807
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 49.67equity: 171 182assets: 344 624
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 50.33equity: 171 182assets: 344 624
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -59.46revenueYoY: -32.67validHistoryYears: 5.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 27.65netMargin: 11.98ebitda: 27 310revenue: 98 781
Altman Z''-Score3.21Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.98 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.74 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.45 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.04 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.43 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.43 % vs. predchádzajúce -9.02 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 50.33 % vs. predchádzajúce 69.11 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.29× vs. predchádzajúce 0.36×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 11.98 % vs. predchádzajúca -25.09 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 49.67 % vs. predchádzajúca 30.89 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 33 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 12.0 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
EBITDA marža 27.6 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 50 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2017 | 2016 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 99 tis. € | 147 tis. € | −32,7 % |
| EBITDA | 27 tis. € | -27 tis. € | +199,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 25 tis. € | -25 tis. € | +199,8 % |
| Čistý zisk | 12 tis. € | -37 tis. € | +132,2 % |
| Aktíva | 345 tis. € | 408 tis. € | −15,6 % |
| Vlastné imanie | 171 tis. € | 126 tis. € | +35,8 % |
- 11. 3. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016
Finančné ukazovatele
2017Štruktúra financovania
- Vlastné imanie49.7%
- Cudzie zdroje50.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017aktuálny | Riadna | 99 tis. € | 345 tis. € | 171 tis. € | 27 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 147 tis. € | 408 tis. € | 126 tis. € | -27 tis. € | -37 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 1,7 mil. € | 538 tis. € | 137 tis. € | 85 tis. € | 52 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 3,6 mil. € | 422 tis. € | 91 tis. € | 68 tis. € | 38 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 3,7 mil. € | 244 tis. € | 43 tis. € | — | 13 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla15. 4. 2016 → 22. 6. 2018
Bratislavská 919/4, Dunajská Streda
- Zmena obchodného mena24. 7. 2009 → 22. 6. 2018
STEFAREZ s.r.o.
- Zmena sídla24. 7. 2009 → 14. 4. 2016
Nám. B. Bartóka 3297/27, Veľký Meder
- Založenie spoločnosti11. 3. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena11. 3. 2008 → 23. 7. 2009
DÓRÁK&VANGEL, s.r.o.
- Zmena sídla11. 3. 2008 → 23. 7. 2009
ulica Hlboká 840/9, Okoč
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2017aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1skladovanieod 13. 7. 2011
- 2nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 13. 7. 2011
- 3baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 13. 7. 2011
- 4prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 13. 7. 2011
- 5prenájom hnuteľných vecíod 13. 5. 2011
- 6čistiace a upratovacie službyod 13. 5. 2011
- 7údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 13. 5. 2011
- 8ubytovacie služby v ubytovacích zariadeniach s prevádzkovaním pohostinských činností v týchto zariadeniach a v chatovej osade triedy 3, v kempingoch triedy 3 a 4od 24. 7. 2009
- 9pohostinská činnosťod 11. 3. 2008
- 10sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 11. 3. 2008
- 11kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo za účelom jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 11. 3. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44023821
- RÚZ ID
- 341580
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 11. 3. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 15. 4. 2016Zmena sídlaBratislavská 919/4, Dunajská Streda
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 31. 12. 2013Najvyšší zaznamenaný obrat3 658 534 EUR · rok 2013
- 24. 7. 2009Zmena obchodného mena→ STEFAREZ s.r.o.
- 24. 7. 2009Zmena sídlaNám. B. Bartóka 3297/27, Veľký Meder
- 11. 3. 2008Zmena obchodného mena→ DÓRÁK&VANGEL, s.r.o.
- 11. 3. 2008Zmena sídlaulica Hlboká 840/9, Okoč