MANELI, s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +2.1 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 97/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (387 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 8. 4. 2008
- Sídlo
- Bystrická cesta 16, 03401, Ružomberok
- EBITDA marža33,0 %
- ROA (návratnosť aktív)19,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)25,3 %
- Zadlženosť23 %
- Kapitálová primeranosť77,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 25.44netIncome: 98 372revenue: 386 733prevNetIncome: 87 573
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 77.25equity: 388 816assets: 503 351
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 22.75equity: 388 816assets: 503 351
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 7.42revenueYoY: 2.07validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 32.97netMargin: 25.44ebitda: 127 488revenue: 386 733
Altman Z''-Score11.09Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.52 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 4.56 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.45 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.56 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 19.54 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 19.54 % vs. predchádzajúce 21.06 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 22.75 % vs. predchádzajúce 14.83 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.77× vs. predchádzajúce 0.91×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 25.44 % vs. predchádzajúca 23.11 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 77.25 % vs. predchádzajúca 85.17 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (2 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 25.4 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.25 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 33.0 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 77 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 387 tis. € | 379 tis. € | +2,1 % |
| EBITDA | 127 tis. € | 114 tis. € | +12,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 115 tis. € | 102 tis. € | +12,0 % |
| Čistý zisk | 98 tis. € | 88 tis. € | +12,3 % |
| Aktíva | 503 tis. € | 416 tis. € | +21,1 % |
| Vlastné imanie | 389 tis. € | 354 tis. € | +9,8 % |
- 8. 4. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie77.2%
- Cudzie zdroje22.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 387 tis. € | 503 tis. € | 389 tis. € | 127 tis. € | 98 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 379 tis. € | 416 tis. € | 354 tis. € | 114 tis. € | 88 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 343 tis. € | 310 tis. € | 272 tis. € | 84 tis. € | 64 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 339 tis. € | 269 tis. € | 231 tis. € | 77 tis. € | 58 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 481 tis. € | 359 tis. € | 210 tis. € | 85 tis. € | 65 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 258 tis. € | 303 tis. € | 264 tis. € | 96 tis. € | 75 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 208 tis. € | 247 tis. € | 238 tis. € | 70 tis. € | 55 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 262 tis. € | 246 tis. € | 230 tis. € | 101 tis. € | 70 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 205 tis. € | 318 tis. € | 251 tis. € | 81 tis. € | 60 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 203 tis. € | 319 tis. € | 214 tis. € | 96 tis. € | 72 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti8. 4. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1fotografické službyod 7. 12. 2021
- 2výroba hudobných nástrojovod 7. 12. 2021
- 3odevná výrobaod 7. 12. 2021
- 4textilná výrobaod 7. 12. 2021
- 5poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 7. 12. 2021
- 6poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 7. 12. 2021
- 7činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 7. 12. 2021
- 8prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 7. 12. 2021
- 9prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 7. 12. 2021
- 10služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 7. 12. 2021
- 11vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 7. 12. 2021
- 12výroba nápojovod 8. 6. 2019
- 13poľnohospodárstvo a lesníctvo včítane predaja nespracovaných poľnohospodárskych a lesných výrobkov za účelom spracovania alebo ďalšieho predajaod 8. 6. 2019
- 14výroba potravinárskych výrobkovod 8. 6. 2019
- 15prenájom nehnuteľností s poskytovaním iných ako základných služiebod 8. 4. 2008
- 16organizovanie kurzov, školení a seminárovod 8. 4. 2008
- 17osobná cestná doprava vykonávaná vozidlami, ktorých celková obsaditeľnosť nepresahuje 9 miest vrátane vodiča mimo taxislužbyod 8. 4. 2008
- 18poskytovanie zdravotnej starostlivosti v zdravotníckom zariadení - ambulancii všeobecnej ambulantnej zdravotnej starostlivosti o deti a dorast v zdravotníckom povolaní lekár, študijnom odbore všeobecné lekárstvo a v špecializačnom odbore pediatriaod 8. 4. 2008
- 19prenájom hnuteľných vecíod 8. 4. 2008
- 20maloobchod a veľkoobchodod 8. 4. 2008
- 21reklamné a propagačné činnostiod 8. 4. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44036884
- RÚZ ID
- 330995
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 8. 4. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat480 676 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 1. 6. 2019Registrácia platcu DPHSK2022578987
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna