ROJALPEK s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 10 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 97/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (271 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 12. 3. 2008
- Sídlo
- Váhovce 695, 92562, Váhovce
- EBITDA marža32,4 %
- ROA (návratnosť aktív)15,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)15,4 %
- Zadlženosť1 %
- Kapitálová primeranosť99,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 25.45netIncome: 68 891revenue: 270 743prevNetIncome: 3 066
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 99.02equity: 448 185assets: 452 627
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 0.981equity: 448 185assets: 452 627
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 7.25revenueYoY: 10.10validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 32.44netMargin: 25.45ebitda: 87 819revenue: 270 743
Altman Z''-Score111.96Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.95 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.96 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.11 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 105.94 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 15.22 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 15.22 % vs. predchádzajúce 0.85 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 0.98 % vs. predchádzajúce -4.67 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.60× vs. predchádzajúce 0.68×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 25.45 % vs. predchádzajúca 1.25 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 99.02 % vs. predchádzajúca 104.67 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 10 % na 271 tis. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 25.4 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.25 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 32.4 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 99 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 271 tis. € | 246 tis. € | +10,1 % |
| EBITDA | 88 tis. € | 5 tis. € | +17× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 79 tis. € | 4 tis. € | +17× |
| Čistý zisk | 69 tis. € | 3 tis. € | +21× |
| Aktíva | 453 tis. € | 362 tis. € | +24,9 % |
| Vlastné imanie | 448 tis. € | 379 tis. € | +18,2 % |
- 12. 3. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie99.0%
- Cudzie zdroje1.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 271 tis. € | 453 tis. € | 448 tis. € | 88 tis. € | 69 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 246 tis. € | 362 tis. € | 379 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 264 tis. € | 438 tis. € | 416 tis. € | 86 tis. € | 66 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 326 tis. € | 394 tis. € | 350 tis. € | 125 tis. € | 97 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 191 tis. € | 281 tis. € | 254 tis. € | 22 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 178 tis. € | 277 tis. € | 237 tis. € | 36 tis. € | 28 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 161 tis. € | 267 tis. € | 209 tis. € | 45 tis. € | 35 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 154 tis. € | 255 tis. € | 174 tis. € | 33 tis. € | 25 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 146 tis. € | 270 tis. € | 166 tis. € | 39 tis. € | 31 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 144 tis. € | 256 tis. € | 151 tis. € | 52 tis. € | 41 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti12. 3. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44038798
- RÚZ ID
- 325743
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 12. 3. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat325 569 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 10. 4. 2008Registrácia platcu DPHSK2022562091