Slim BIM s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 66 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 76/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (73 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 12. 3. 2008
- Sídlo
- Učňovská 8, 04015, Košice - mestská časť Šaca
- EBITDA marža13,1 %
- ROA (návratnosť aktív)15,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)19,5 %
- Zadlženosť22 %
- Kapitálová primeranosť78,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 11.59netIncome: 8 441revenue: 72 810prevNetIncome: 120.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 78.48equity: 43 381assets: 55 280
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 21.52equity: 43 381assets: 55 280
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -12.17revenueYoY: 66.44validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 13.12netMargin: 11.59ebitda: 9 551revenue: 72 810
Altman Z''-Score5.52Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.54 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.84 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.99 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.83 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 15.27 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 15.27 % vs. predchádzajúce 0.32 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 21.52 % vs. predchádzajúce 3.26 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.32× vs. predchádzajúce 1.16×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 11.59 % vs. predchádzajúca 0.27 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 78.48 % vs. predchádzajúca 96.74 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 66 % na 73 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 11.6 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 78 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 15.3 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 73 tis. € | 44 tis. € | +66,4 % |
| EBITDA | 10 tis. € | 502 € | +18× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 9 tis. € | 452 € | +18× |
| Čistý zisk | 8 tis. € | 120 € | +69× |
| Aktíva | 55 tis. € | 38 tis. € | +46,4 % |
| Vlastné imanie | 43 tis. € | 37 tis. € | +18,8 % |
- 12. 3. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie78.5%
- Cudzie zdroje21.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 73 tis. € | 55 tis. € | 43 tis. € | 10 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 44 tis. € | 38 tis. € | 37 tis. € | 502 € | 120 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 66 tis. € | 57 tis. € | 36 tis. € | 3 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 29 tis. € | 43 tis. € | 33 tis. € | 234 € | -803 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 21 tis. € | 51 tis. € | 34 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 29 tis. € | 155 tis. € | 31 tis. € | -42 tis. € | -45 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 121 tis. € | 173 tis. € | 76 tis. € | 4 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 101 tis. € | 116 tis. € | 74 tis. € | 2 tis. € | 621 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 180 tis. € | 101 tis. € | 74 tis. € | 12 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 234 tis. € | 69 tis. € | 60 tis. € | 11 tis. € | 6 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla25. 1. 2018 → 8. 9. 2023
331, Buzica
- Zmena sídla14. 4. 2016 → 24. 1. 2018
Bartalosova 7, Moldava nad Bodvou
- Zmena sídla1. 5. 2008 → 13. 4. 2016
222, Buzica
- Založenie spoločnosti12. 3. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena12. 3. 2008 → 28. 8. 2012
Pest Control s.r.o.
- Zmena sídla12. 3. 2008 → 30. 4. 2008
Kysucká 4, Košice
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1počítačové službyod 4. 8. 2011
- 2služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 4. 8. 2011
- 3poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 4. 8. 2011
- 4skladovanieod 12. 3. 2008
- 5administratívne službyod 12. 3. 2008
- 6činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 12. 3. 2008
- 7hubenie škodlivých živočíchov, rastlín, mikroorganizmov a potláčanie ďalších škodlivých činiteľov jedmi vrátane ochrannej dezinfekcie, dezinsekcie, deratizácieod 12. 3. 2008
- 8reklamné a marketingové službyod 12. 3. 2008
- 9prieskum trhu a verejnej mienkyod 12. 3. 2008
- 10výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických viedod 12. 3. 2008
- 11čistiace a upratovacie práceod 12. 3. 2008
- 12kúpa tovaru za účelom jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živností (veľkoobchod)od 12. 3. 2008
- 13sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 12. 3. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44041152
- RÚZ ID
- 722693
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 12. 3. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 25. 1. 2018Zmena sídla331, Buzica
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat234 023 EUR · rok 2016
- 14. 4. 2016Zmena sídlaBartalosova 7, Moldava nad Bodvou
- 1. 5. 2008Zmena sídla222, Buzica
- 1. 4. 2008Registrácia platcu DPHSK2022559528
- 12. 3. 2008Zmena obchodného mena→ Pest Control s.r.o.
- 12. 3. 2008Zmena sídlaKysucká 4, Košice