XIOA PRO, s.r.o. v likvidácii
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 36 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 57/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (288 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 4. 2008
- Sídlo
- Sedmokrásková 6, 82101, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža-0,6 %
- ROA (návratnosť aktív)-4,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-6,8 %
- Zadlženosť32 %
- Kapitálová primeranosť67,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -6.45netIncome: -18 601revenue: 288 394prevNetIncome: -6 363
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 67.81equity: 273 915assets: 403 959
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 32.19equity: 273 915assets: 403 959
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 18.20revenueYoY: 36.27validHistoryYears: 6.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -0.605netMargin: -6.45ebitda: -1 746revenue: 288 394
Altman Z''-Score3.65Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.33 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.13 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.02 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.21 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -4.60 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -4.60 % vs. predchádzajúce -1.79 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 32.19 % vs. predchádzajúce 17.87 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.71× vs. predchádzajúce 0.59×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -6.45 % vs. predchádzajúca -3.01 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 67.81 % vs. predchádzajúca 82.13 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 36 % na 288 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -6.4 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 68 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2018 | 2017 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 288 tis. € | 212 tis. € | +36,3 % |
| EBITDA | -2 tis. € | -4 tis. € | +57,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -2 tis. € | -4 tis. € | +57,8 % |
| Čistý zisk | -19 tis. € | -6 tis. € | −192,3 % |
| Aktíva | 404 tis. € | 356 tis. € | +13,4 % |
| Vlastné imanie | 274 tis. € | 293 tis. € | −6,4 % |
- 1. 4. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2018Štruktúra financovania
- Vlastné imanie67.8%
- Cudzie zdroje32.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018aktuálny | Riadna | 288 tis. € | 404 tis. € | 274 tis. € | -2 tis. € | -19 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 212 tis. € | 356 tis. € | 293 tis. € | -4 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 129 tis. € | 331 tis. € | 299 tis. € | 1 tis. € | -627 € | EUR |
| 2015 | Riadna | 153 tis. € | 233 tis. € | 50 tis. € | 34 tis. € | 33 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 138 tis. € | 200 tis. € | 17 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 125 tis. € | 158 tis. € | 14 tis. € | — | 6 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla16. 6. 2012 → 19. 2. 2020
A. Kmeťa 637/2, Zlaté Moravce
- Založenie spoločnosti1. 4. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena1. 4. 2008 → 19. 2. 2020
LONG TAI, s.r.o.
- Zmena sídla1. 4. 2008 → 15. 6. 2012
Textilná 3057/18, Levice
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2018aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44046065
- RÚZ ID
- 713401
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 4. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat288 394 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 16. 6. 2012Zmena sídlaA. Kmeťa 637/2, Zlaté Moravce
- 1. 4. 2008Zmena obchodného mena→ LONG TAI, s.r.o.
- 1. 4. 2008Zmena sídlaTextilná 3057/18, Levice