Progresgroup s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 1000 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 77/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (4 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 14. 3. 2008
- Sídlo
- Hviezdoslavova 1886/4, 92101, Piešťany
- EBITDA marža92,0 %
- ROA (návratnosť aktív)56,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)62,2 %
- Zadlženosť10 %
- Kapitálová primeranosť90,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 82.32netIncome: 3 622revenue: 4 400prevNetIncome: -1 119
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 90.23equity: 5 821assets: 6 451
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 9.77equity: 5 821assets: 6 451
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -43.90revenueYoY: 1 000validHistoryYears: 6.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 91.95netMargin: 82.32ebitda: 4 046revenue: 4 400
Altman Z''-Score10.11Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.78 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -4.95 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 3.58 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 9.70 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 56.15 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 56.15 % vs. predchádzajúce -21.07 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 9.77 % vs. predchádzajúce 58.57 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.68× vs. predchádzajúce 0.08×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 82.32 % vs. predchádzajúca -279.75 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 90.23 % vs. predchádzajúca 41.43 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 4400 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +1000 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 1000 % na 4400 €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 82.3 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.82 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 92.0 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 90 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 4 tis. € | 400 € | +10× |
| EBITDA | 4 tis. € | -695 € | +682,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 4 tis. € | -626 € | +682,2 % |
| Čistý zisk | 4 tis. € | -1 tis. € | +423,7 % |
| Aktíva | 6 tis. € | 5 tis. € | +21,5 % |
| Vlastné imanie | 6 tis. € | 2 tis. € | +164,6 % |
- 14. 3. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie90.2%
- Cudzie zdroje9.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 4 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | 4 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 400 € | 5 tis. € | 2 tis. € | -695 € | -1 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 190 € | 5 tis. € | 3 tis. € | -560 € | -644 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 260 € | 5 tis. € | 4 tis. € | 95 € | 11 € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 5 tis. € | 4 tis. € | -106 € | -193 € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 5 tis. € | 4 tis. € | -347 € | -431 € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | -270 € | -359 € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | -240 € | -325 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 11 tis. € | 8 tis. € | 5 tis. € | 9 tis. € | -528 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 79 tis. € | 18 tis. € | 6 tis. € | -9 tis. € | -10 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti14. 3. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena14. 3. 2008 → 13. 9. 2017
VVLP, s.r.o.
- Zmena sídla14. 3. 2008 → 13. 9. 2017
Hlavná 588/40, Drahovce
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť).od 1. 9. 2018
- 2Projektovanie a konštruovanie strojárskych výrobkovod 14. 9. 2017
- 3Fotografické službyod 14. 9. 2017
- 4Prenájom hnuteľných vecíod 14. 9. 2017
- 5Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 14. 9. 2017
- 6Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 14. 9. 2017
- 7Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 14. 9. 2017
- 8Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 14. 9. 2017
- 9Prípravné práce k realizácii stavbyod 14. 9. 2017
- 10Konštrukčné práce v strojárstveod 14. 9. 2017
- 11Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 14. 9. 2017
- 12Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 14. 9. 2017
- 13Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 14. 9. 2017
- 14Návrh strojárskych a elektrotechnických technológiíod 14. 9. 2017
- 15Výroba technologických celkovod 14. 9. 2017
- 16Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 14. 9. 2017
- 17Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 14. 9. 2017
- 18Administratívne službyod 14. 9. 2017
- 19Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 14. 9. 2017
- 20výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 14. 3. 2008
- 21opracovanie kovu jednoduchým spôsobomod 14. 3. 2008
- 22sprostredkovateľská činnosťod 14. 3. 2008
- 23poradenská činnosť v oblasti elektrotechnikyod 14. 3. 2008
- 24kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 14. 3. 2008
- 25výroba elektrických svietidiel, zariadení pre motory a vozidlá a signalizácieod 14. 3. 2008
- 26výroba elektromotorov, rozvádzačov, káblov a batériíod 14. 3. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44052669
- RÚZ ID
- 345625
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 14. 3. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat79 171 EUR · rok 2016
- 14. 3. 2008Zmena obchodného mena→ VVLP, s.r.o.
- 14. 3. 2008Zmena sídlaHlavná 588/40, Drahovce