UNGWIRO s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 3216944 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 27/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje významné tržby (6,4 mil. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 29. 3. 2008
- Sídlo
- Betliarska 12, 85107, Bratislava - mestská časť Petržalka
- EBITDA marža0,0 %
- ROA (návratnosť aktív)0,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)3,1 %
- Zadlženosť99 %
- Kapitálová primeranosť1,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.005netIncome: 341.00revenue: 6 434 088prevNetIncome: -76.00
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 1.34equity: 11 049assets: 824 122
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 98.66equity: 11 049assets: 824 122
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 128.63revenueYoY: 3 216 944validHistoryYears: 6.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.007netMargin: 0.005ebitda: 427.00revenue: 6 434 088
Altman Z''-Score-0.29Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.03 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.33 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.00 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.01 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.04 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.04 % vs. predchádzajúce -0.66 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 98.66 % vs. predchádzajúce 6.41 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 7.81× vs. predchádzajúce 0.02×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.01 % vs. predchádzajúca -38.00 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 1.34 % vs. predchádzajúca 93.59 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +3216944 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 3216944 % na 6.4 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 1 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Info
Firma je v počiatočnej fáze rastu (predchádzajúce tržby 200 €). Trend bude reprezentatívny po ďalšom roku.
| Položka | 2019 | 2018 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 6,4 mil. € | 200 € | +32169× |
| EBITDA | 427 € | -76 € | +661,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 384 € | -68 € | +661,8 % |
| Čistý zisk | 341 € | -76 € | +548,7 % |
| Aktíva | 824 tis. € | 11 tis. € | +71× |
| Vlastné imanie | 11 tis. € | 11 tis. € | +3,2 % |
- 29. 3. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2019Štruktúra financovania
- Vlastné imanie1.3%
- Cudzie zdroje98.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019aktuálny | Riadna | 6,4 mil. € | 824 tis. € | 11 tis. € | 427 € | 341 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 200 € | 11 tis. € | 11 tis. € | -76 € | -76 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 76 tis. € | 12 tis. € | 11 tis. € | -51 tis. € | -54 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 105 tis. € | 71 tis. € | 54 tis. € | -18 tis. € | -19 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 99 tis. € | 72 tis. € | 14 tis. € | 1 tis. € | -781 € | EUR |
| 2014 | Riadna | 103 tis. € | 54 tis. € | 14 tis. € | 9 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 44 tis. € | -18 tis. € | — | -18 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti29. 3. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2019aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44054980
- RÚZ ID
- 731408
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 29. 3. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat6 434 088 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna