FeMiX stav, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 102 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 33/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (322 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 8. 4. 2008
- Sídlo
- Eliášovce 57, 93038, Nový Život
- EBITDA marža4,9 %
- ROA (návratnosť aktív)9,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť138 %
- Kapitálová primeranosť-38,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.99netIncome: 12 830revenue: 321 947prevNetIncome: 25 553
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -38.43equity: -53 138assets: 138 266
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 138.43equity: -53 138assets: 138 266
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 12.90revenueYoY: 101.82validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.93netMargin: 3.99ebitda: 15 886revenue: 321 947
Altman Z''-Score0.95Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.76 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.34 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.66 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.29 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 9.28 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 9.28 % vs. predchádzajúce 19.36 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 138.43 % vs. predchádzajúce 149.98 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.33× vs. predchádzajúce 1.21×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.99 % vs. predchádzajúca 16.02 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -38.43 % vs. predchádzajúca -49.98 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 102 % na 322 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 4.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 322 tis. € | 160 tis. € | +101,8 % |
| EBITDA | 16 tis. € | 32 tis. € | −50,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 14 tis. € | 29 tis. € | −50,1 % |
| Čistý zisk | 13 tis. € | 26 tis. € | −49,8 % |
| Aktíva | 138 tis. € | 132 tis. € | +4,8 % |
| Vlastné imanie | -53 tis. € | -66 tis. € | +19,4 % |
- 8. 4. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 191 tis. €
- Aktíva spolu
- 138 tis. €
- Vlastné imanie
- −53 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 322 tis. € | 138 tis. € | -53 tis. € | 16 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 160 tis. € | 132 tis. € | -66 tis. € | 32 tis. € | 26 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 232 tis. € | 119 tis. € | -91 tis. € | 56 tis. € | 43 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 76 tis. € | 52 tis. € | -135 tis. € | -27 tis. € | -28 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 160 tis. € | 77 tis. € | -106 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 67 tis. € | 94 tis. € | -110 tis. € | -16 tis. € | -17 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 156 tis. € | 94 tis. € | -93 tis. € | 13 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 114 tis. € | 61 tis. € | -111 tis. € | 12 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 103 tis. € | 57 tis. € | -117 tis. € | 7 tis. € | 141 € | EUR |
| 2015 | Riadna | 108 tis. € | 52 tis. € | -118 tis. € | 7 tis. € | 7 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 5 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti8. 4. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1vodoinštalatérstvo a kúrenárstvood 8. 4. 2008
- 2nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5t vrátane prípojného vozidlaod 8. 4. 2008
- 3uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 8. 4. 2008
- 4kúpa tovaru za účelom jeho predaja konečnému spotrebiteľovi alebo za účelom jeho predaja iným prevádzkovateľom živnostiod 8. 4. 2008
- 5sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 8. 4. 2008
- 6vedenie účtovníctvaod 8. 4. 2008
- 7činnosť organizačných, ekonomických a účtovných poradcovod 8. 4. 2008
- 8podnikateľské poradenstvood 8. 4. 2008
- 9poradenská činnosť v oblasti stavebníctvaod 8. 4. 2008
- 10sprostredkovanie kúpy, predaja a prenájmu nehnuteľnostíod 8. 4. 2008
- 11prípravné práce k realizácii staviebod 8. 4. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44062907
- RÚZ ID
- 708519
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 8. 4. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat321 947 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna