ŽAKY - CAR s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 21 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 43/100
Hlavnou slabinou je ziskovosť.
Firma dosahuje tržby (440 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 30. 4. 2008
- Sídlo
- Malá nad Hronom 82, 94365, Malá nad Hronom
- EBITDA marža-1,1 %
- ROA (návratnosť aktív)-1,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-3,2 %
- Zadlženosť40 %
- Kapitálová primeranosť59,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -2.08netIncome: -9 146revenue: 440 048prevNetIncome: 42 540
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 59.82equity: 286 561assets: 479 022
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 40.18equity: 286 561assets: 479 022
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -3.70revenueYoY: -20.62validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -1.13netMargin: -2.08ebitda: -4 974revenue: 440 048
Altman Z''-Score4.37Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.18 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.69 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.06 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.56 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -1.91 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -1.91 % vs. predchádzajúce 8.52 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 40.18 % vs. predchádzajúce 40.76 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.92× vs. predchádzajúce 1.11×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -2.08 % vs. predchádzajúca 7.67 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 59.82 % vs. predchádzajúca 59.24 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 21 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -2.1 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 60 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 440 tis. € | 554 tis. € | −20,6 % |
| EBITDA | -5 tis. € | 60 tis. € | −108,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -4 tis. € | 54 tis. € | −108,2 % |
| Čistý zisk | -9 tis. € | 43 tis. € | −121,5 % |
| Aktíva | 479 tis. € | 499 tis. € | −4,0 % |
| Vlastné imanie | 287 tis. € | 296 tis. € | −3,1 % |
- 30. 4. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie59.8%
- Cudzie zdroje40.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 440 tis. € | 479 tis. € | 287 tis. € | -5 tis. € | -9 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 554 tis. € | 499 tis. € | 296 tis. € | 60 tis. € | 43 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 499 tis. € | 441 tis. € | 253 tis. € | 9 tis. € | -7 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 609 tis. € | 383 tis. € | 260 tis. € | 32 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 655 tis. € | 466 tis. € | 251 tis. € | 113 tis. € | 74 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 754 tis. € | 452 tis. € | 177 tis. € | 139 tis. € | 94 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 659 tis. € | 371 tis. € | 110 tis. € | 46 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 669 tis. € | 312 tis. € | 93 tis. € | 51 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 698 tis. € | 277 tis. € | 72 tis. € | 31 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 618 tis. € | 243 tis. € | 61 tis. € | 13 tis. € | -3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti30. 4. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 28. 1. 2022
- 2Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 28. 1. 2022
- 3Pohostinská činnosť a výroba hotových jedál pre výdajneod 28. 1. 2022
- 4vnútroštátna nepravidelná autobusová dopravaod 30. 4. 2008
- 5kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi /maloobchod/ v rozsahu voľných živnostíod 30. 4. 2008
- 6oprava, údržba a servis motorových vozidielod 30. 4. 2008
- 7kúpa tovaru na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti /veľkoobchod/ v rozsahu voľných živnostíod 30. 4. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44066589
- RÚZ ID
- 714613
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 30. 4. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat753 935 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 1. 6. 2008Registrácia platcu DPHSK2022600602