Emir & Adem stav, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 15 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 66/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (725 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 3. 4. 2008
- Sídlo
- Lomnická 7, 04001, Košice - mestská časť Sever
- EBITDA marža27,6 %
- ROA (návratnosť aktív)40,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)94,2 %
- Zadlženosť58 %
- Kapitálová primeranosť42,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 18.00netIncome: 130 449revenue: 724 837prevNetIncome: 95 833
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 42.48equity: 138 548assets: 326 185
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 57.52equity: 138 548assets: 326 185
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -5.84revenueYoY: 14.59validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 27.61netMargin: 18.00ebitda: 200 162revenue: 724 837
Altman Z''-Score10.93Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.84 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 5.81 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 3.51 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.78 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 39.99 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 39.99 % vs. predchádzajúce 18.76 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 57.52 % vs. predchádzajúce 79.66 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.22× vs. predchádzajúce 1.24×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 18.00 % vs. predchádzajúca 15.15 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 42.48 % vs. predchádzajúca 20.34 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 36 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 15 % na 725 tis. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 18.0 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.18 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 27.6 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 42 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 725 tis. € | 633 tis. € | +14,6 % |
| EBITDA | 200 tis. € | 147 tis. € | +36,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 180 tis. € | 132 tis. € | +36,5 % |
| Čistý zisk | 130 tis. € | 96 tis. € | +36,1 % |
| Aktíva | 326 tis. € | 511 tis. € | −36,2 % |
| Vlastné imanie | 139 tis. € | 104 tis. € | +33,3 % |
- 3. 4. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie42.5%
- Cudzie zdroje57.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 725 tis. € | 326 tis. € | 139 tis. € | 200 tis. € | 130 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 633 tis. € | 511 tis. € | 104 tis. € | 147 tis. € | 96 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 536 tis. € | 484 tis. € | 202 tis. € | 128 tis. € | 72 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 312 tis. € | 688 tis. € | 279 tis. € | 40 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 650 tis. € | 696 tis. € | 276 tis. € | 124 tis. € | 71 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1,4 mil. € | 640 tis. € | 205 tis. € | 149 tis. € | 83 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 895 tis. € | 791 tis. € | 122 tis. € | 98 tis. € | 51 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 756 tis. € | 384 tis. € | 71 tis. € | 82 tis. € | 57 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 814 tis. € | 517 tis. € | 14 tis. € | 19 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 1,2 mil. € | 736 tis. € | 82 tis. € | 132 tis. € | 15 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti3. 4. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla3. 4. 2008 → 23. 3. 2018
Gerlachovská 18, Košice
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1prípravné práce k realizácii stavbyod 3. 4. 2008
- 2uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 3. 4. 2008
- 3dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 3. 4. 2008
- 4kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 3. 4. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44070462
- RÚZ ID
- 343174
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 3. 4. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat1 423 900 EUR · rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 1. 11. 2008Registrácia platcu DPHSK2022586137
- 3. 4. 2008Zmena sídlaGerlachovská 18, Košice