Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

ROVAK s. r. o.

aktívna
Ihličnatá 2, 82107, Bratislava - mestská časť Vrakuňa
podľa §4, registrácia od 15. 5. 2008
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)2,8 mil. €
17×vs 2023
Zisk (2024)496 tis. €
365,7 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)614 tis. €
422,2 %vs 2023
Zadlženosť (2024)33 %
65,2 %Nízkavs 2023
ROE (2024)80.8 %
150,9 %Výbornévs 2023

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 1677 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 76/100

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (2,8 mil. €), je zisková.

Vysoká ziskovosťčistá marža 17 %
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 67 % aktív
Silný rasttržby +1677 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
2. 4. 2008
Sídlo
Ihličnatá 2, 82107, Bratislava - mestská časť Vrakuňa
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža81,2 %
  • ROA (návratnosť aktív)54,0 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)80,8 %
  • Zadlženosť33 %
  • Kapitálová primeranosť66,8 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (2,8 mil. €), je zisková.
76/ 100Silná
Ziskovosť20 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 17.44
  • netIncome: 496 036
  • revenue: 2 844 212
  • prevNetIncome: -186 703
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 66.78
  • equity: 613 537
  • assets: 918 810
Zadlženosť16 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 33.22
  • equity: 613 537
  • assets: 918 810
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 15.38
  • revenueYoY: 1 677,133
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 81.17
  • netMargin: 17.44
  • ebitda: 2 308 591
  • revenue: 2 844 212
Altman Z''-Score19.93Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.31aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.262.16aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.7214.35aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.052.11presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score6 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 53.99 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 53.99 % vs. predchádzajúce -7.06 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 33.22 % vs. predchádzajúce 95.56 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 3.10× vs. predchádzajúce 0.06×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 17.44 % vs. predchádzajúca -116.66 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 66.78 % vs. predchádzajúca 4.44 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 65 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • Tržby +1677 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 1677 % na 2.8 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Pozitívne

    Čistá marža 17.4 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.17 € čistého zisku.

  • Pozitívne

    EBITDA marža 81.2 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 67 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby2,8 mil. €160 tis. €+17×
EBITDA2,3 mil. €-184 tis. €+14×
Prevádzkový výsledok (EBIT)2,1 mil. €-165 tis. €+14×
Čistý zisk496 tis. €-187 tis. €+365,7 %
Aktíva919 tis. €2,6 mil. €−65,3 %
Vlastné imanie614 tis. €118 tis. €+422,2 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
2 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 2. 4. 2008Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby