Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

STADUS s.r.o.

aktívna
Chrapčiakova 1, 05201, Spišská Nová Ves
podľa §4, registrácia od 1. 8. 2008
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2025)2,6 mil. €
2,3 %vs 2024
Zisk (2025)72 tis. €
309,3 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)485 tis. €
17,5 %vs 2024
Zadlženosť (2025)81 %
3,5 %Vysokávs 2024
ROE (2025)14.9 %
248,4 %Dobrévs 2024

Stabilné tržby

Medziročná zmena tržieb o +2.3 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 44/100

Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (2,6 mil. €), zadlženosť je vysoká.

Zvýšená zadlženosťcudzie zdroje tvoria 81 % aktív
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
31. 5. 2008
Sídlo
Chrapčiakova 1, 05201, Spišská Nová Ves
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža6,7 %
  • ROA (návratnosť aktív)2,8 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)14,9 %
  • Zadlženosť81 %
  • Kapitálová primeranosť18,8 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (2,6 mil. €), zadlženosť je vysoká.
44/ 100Slabá
Ziskovosť9 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 2.75
  • netIncome: 72 102
  • revenue: 2 626 378
  • prevNetIncome: 17 617
Kapitál7 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 18.78
  • equity: 484 732
  • assets: 2 581 586
Zadlženosť3 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 81.22
  • equity: 484 732
  • assets: 2 581 586
Rast13 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 3.03
  • revenueYoY: 2.30
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 6.67
  • netMargin: 2.75
  • ebitda: 175 291
  • revenue: 2 626 378
Altman Z''-Score1.46Šedá zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.37aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.46aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.39aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.24presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score6 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 2.79 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.79 % vs. predchádzajúce 0.68 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 81.22 % vs. predchádzajúce 84.13 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 1.02× vs. predchádzajúce 0.99×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.75 % vs. predchádzajúca 0.69 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 18.78 % vs. predchádzajúca 15.87 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Info

    Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (2 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.

  • Info

    Čistá marža len 2.7 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 19 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby2,6 mil. €2,6 mil. €+2,3 %
EBITDA175 tis. €126 tis. €+39,2 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)158 tis. €113 tis. €+39,2 %
Čistý zisk72 tis. €18 tis. €+309,3 %
Aktíva2,6 mil. €2,6 mil. €−0,7 %
Vlastné imanie485 tis. €413 tis. €+17,5 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
4 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 31. 5. 2008Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby