Solar Energy Provider s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +7.0 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 90/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (1,3 mil. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 9. 4. 2008
- Sídlo
- P.Várdayho 21, 94054, Nové Zámky
- EBITDA marža14,9 %
- ROA (návratnosť aktív)61,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)95,2 %
- Zadlženosť36 %
- Kapitálová primeranosť64,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 11.30netIncome: 144 930revenue: 1 282 056prevNetIncome: 153 046
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 64.46equity: 152 233assets: 236 169
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 35.54equity: 152 233assets: 236 169
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 36.35revenueYoY: 7.03validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 14.85netMargin: 11.30ebitda: 190 444revenue: 1 282 056
Altman Z''-Score16.78Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.27 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 9.00 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 4.61 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.90 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 61.37 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 61.37 % vs. predchádzajúce 57.58 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 35.54 % vs. predchádzajúce 20.16 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 5.43× vs. predchádzajúce 4.51×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 11.30 % vs. predchádzajúca 12.78 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 64.46 % vs. predchádzajúca 79.84 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 7 % na 1.3 mil. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 11.3 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 64 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 61.4 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,3 mil. € | 1,2 mil. € | +7,0 % |
| EBITDA | 190 tis. € | 203 tis. € | −6,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 171 tis. € | 183 tis. € | −6,2 % |
| Čistý zisk | 145 tis. € | 153 tis. € | −5,3 % |
| Aktíva | 236 tis. € | 266 tis. € | −11,1 % |
| Vlastné imanie | 152 tis. € | 212 tis. € | −28,3 % |
- 9. 4. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie64.5%
- Cudzie zdroje35.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 1,3 mil. € | 236 tis. € | 152 tis. € | 190 tis. € | 145 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,2 mil. € | 266 tis. € | 212 tis. € | 203 tis. € | 153 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,5 mil. € | 382 tis. € | 221 tis. € | 281 tis. € | 214 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 997 tis. € | 277 tis. € | 122 tis. € | 127 tis. € | 94 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 459 tis. € | 119 tis. € | 55 tis. € | 29 tis. € | 20 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 293 tis. € | 80 tis. € | 34 tis. € | 17 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 172 tis. € | 67 tis. € | 25 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 542 tis. € | 68 tis. € | 22 tis. € | 19 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 144 tis. € | 38 tis. € | 8 tis. € | 696 € | -2 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 79 tis. € | 21 tis. € | 10 tis. € | 2 tis. € | 723 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti9. 4. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44099134
- RÚZ ID
- 738062
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 9. 4. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat1 538 687 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 10. 9. 2012Registrácia platcu DPHSK2022579746