MH kov s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -8.8 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 63/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (588 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 10. 4. 2008
- Sídlo
- Sverepec 307, 01701, Sverepec
- EBITDA marža11,2 %
- ROA (návratnosť aktív)5,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)14,0 %
- Zadlženosť64 %
- Kapitálová primeranosť36,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 6.64netIncome: 39 085revenue: 588 427prevNetIncome: 15 275
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 36.22equity: 278 796assets: 769 624
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 63.78equity: 278 796assets: 769 624
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 0.090revenueYoY: -8.82validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 11.20netMargin: 6.64ebitda: 65 926revenue: 588 427
Altman Z''-Score2.89Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.71 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.09 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.49 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.60 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 5.08 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 5.08 % vs. predchádzajúce 2.18 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 63.78 % vs. predchádzajúce 65.85 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.76× vs. predchádzajúce 0.92×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 6.64 % vs. predchádzajúca 2.37 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 36.22 % vs. predchádzajúca 34.15 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 9 % na 588 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 6.6 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 36 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 588 tis. € | 645 tis. € | −8,8 % |
| EBITDA | 66 tis. € | 39 tis. € | +69,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 59 tis. € | 35 tis. € | +69,7 % |
| Čistý zisk | 39 tis. € | 15 tis. € | +155,9 % |
| Aktíva | 770 tis. € | 702 tis. € | +9,7 % |
| Vlastné imanie | 279 tis. € | 240 tis. € | +16,3 % |
- 10. 4. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie36.2%
- Cudzie zdroje63.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 588 tis. € | 770 tis. € | 279 tis. € | 66 tis. € | 39 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 645 tis. € | 702 tis. € | 240 tis. € | 39 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 751 tis. € | 700 tis. € | 224 tis. € | 86 tis. € | 59 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 589 tis. € | 610 tis. € | 166 tis. € | 85 tis. € | 56 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 484 tis. € | 584 tis. € | 146 tis. € | 42 tis. € | 24 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 596 tis. € | 562 tis. € | 122 tis. € | -19 tis. € | -30 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 729 tis. € | 553 tis. € | 152 tis. € | 28 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 528 tis. € | 549 tis. € | 173 tis. € | 45 tis. € | 26 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 599 tis. € | 534 tis. € | 177 tis. € | 36 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 584 tis. € | 508 tis. € | 166 tis. € | 71 tis. € | 44 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 5 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti10. 4. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1kovoobrábanieod 10. 4. 2008
- 2veľkoobchodod 10. 4. 2008
- 3maloobchodod 10. 4. 2008
- 4činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 10. 4. 2008
- 5sprostredkovanie v oblasti obchoduod 10. 4. 2008
- 6sprostredkovanie v oblasti výrobyod 10. 4. 2008
- 7sprostredkovanie v oblasti služiebod 10. 4. 2008
- 8služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 10. 4. 2008
- 9nastavovanie číslicovo riadených strojovod 10. 4. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44104472
- RÚZ ID
- 319240
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 10. 4. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat751 214 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 1. 5. 2008Registrácia platcu DPHSK2022585136