BESSER EPS, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 17 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 70/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (3,8 mil. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 16. 4. 2008
- Sídlo
- Ostravská 8, 91702, Trnava
- EBITDA marža22,5 %
- ROA (návratnosť aktív)7,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)65,3 %
- Zadlženosť88 %
- Kapitálová primeranosť12,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 16.11netIncome: 616 060revenue: 3 824 148prevNetIncome: -103 978
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 12.15equity: 944 085assets: 7 770 763
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 87.85equity: 944 085assets: 7 770 763
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 55.49revenueYoY: -17.28validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 22.54netMargin: 16.11ebitda: 861 849revenue: 3 824 148
Altman Z''-Score1.30Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.24 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.28 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.63 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.15 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 7.93 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 7.93 % vs. predchádzajúce -1.87 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 87.85 % vs. predchádzajúce 99.51 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.49× vs. predchádzajúce 0.83×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 16.11 % vs. predchádzajúca -2.25 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 12.15 % vs. predchádzajúca 0.49 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 17 % na 3.8 mil. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 16.1 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.16 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 22.5 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 12 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 3,8 mil. € | 4,6 mil. € | −17,3 % |
| EBITDA | 862 tis. € | -57 tis. € | +16× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 776 tis. € | -51 tis. € | +16× |
| Čistý zisk | 616 tis. € | -104 tis. € | +692,5 % |
| Aktíva | 7,8 mil. € | 5,6 mil. € | +39,6 % |
| Vlastné imanie | 944 tis. € | 27 tis. € | +34× |
- 16. 4. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie12.1%
- Cudzie zdroje87.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 3,8 mil. € | 7,8 mil. € | 944 tis. € | 862 tis. € | 616 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 4,6 mil. € | 5,6 mil. € | 27 tis. € | -57 tis. € | -104 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 7,2 mil. € | 4,8 mil. € | 131 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 6,0 mil. € | 3,2 mil. € | -24 tis. € | 32 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 4,3 mil. € | 1,8 mil. € | -51 tis. € | -47 tis. € | -47 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 1,4 mil. € | 521 tis. € | 167 tis. € | 190 tis. € | 148 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 36 tis. € | 61 tis. € | 46 tis. € | 32 tis. € | 24 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 78 tis. € | 31 tis. € | 22 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 72 tis. € | 35 tis. € | 19 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 72 tis. € | 29 tis. € | 15 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla29. 4. 2016 → 3. 9. 2018
696, Suchá nad Parnou
- Zmena sídla24. 4. 2013 → 28. 4. 2016
Hlavná 16/37, Trnava
- Založenie spoločnosti16. 4. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena16. 4. 2008 → 3. 9. 2018
ZDRAVOTNE.SK s.r.o.
- Zmena sídla16. 4. 2008 → 23. 4. 2013
Športová 200/26, Zeleneč
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Finančný lízingod 27. 8. 2020
- 2Prenájom hnuteľných vecíod 27. 8. 2020
- 3Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 27. 8. 2020
- 4Prípravné práce k realizácii stavbyod 27. 8. 2020
- 5Vŕtanie studní s dĺžkou do 30mod 27. 8. 2020
- 6Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 27. 8. 2020
- 7Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 27. 8. 2020
- 8Čistiace a upratovacie službyod 27. 8. 2020
- 9Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 27. 8. 2020
- 10Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 27. 8. 2020
- 11Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 27. 8. 2020
- 12Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 27. 8. 2020
- 13Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 27. 8. 2020
- 14Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 27. 8. 2020
- 15sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 16. 4. 2008
- 16vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 16. 4. 2008
- 17automatizované spracovanie dátod 16. 4. 2008
- 18reklamná a propagačná činnosťod 16. 4. 2008
- 19inzertná činnosťod 16. 4. 2008
- 20administratívne práceod 16. 4. 2008
- 21činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 16. 4. 2008
- 22prieskum trhu a marketingod 16. 4. 2008
- 23vydavateľská činnosťod 16. 4. 2008
- 24nakladanie s výsledkami tvorivej činnosti so súhlasom autoraod 16. 4. 2008
- 25počítačové službyod 16. 4. 2008
- 26kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 16. 4. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44111622
- RÚZ ID
- 730517
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 16. 4. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat7 166 166 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 29. 4. 2016Zmena sídla696, Suchá nad Parnou
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 17. 5. 2013Registrácia platcu DPHSK2022596840
- 24. 4. 2013Zmena sídlaHlavná 16/37, Trnava
- 16. 4. 2008Zmena obchodného mena→ ZDRAVOTNE.SK s.r.o.
- 16. 4. 2008Zmena sídlaŠportová 200/26, Zeleneč