LPJ - GASTRO, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 22 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 25/100
Hlavnou slabinou je ziskovosť.
Firma dosahuje tržby (405 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 6. 2008
- Sídlo
- Prekážka 724/5, 03301, Liptovský Hrádok
- EBITDA marža2,5 %
- ROA (návratnosť aktív)—
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť—
- Kapitálová primeranosť—
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -7.73netIncome: -31 282revenue: 404 589prevNetIncome: -13 105
Kapitál10 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: —equity: -31 282assets: -61 835
Zadlženosť10 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: —equity: -31 282assets: -61 835
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 3.46revenueYoY: -22.23validHistoryYears: 8.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.49netMargin: -7.73ebitda: 10 094revenue: 404 589
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaChýba čistý zisk alebo aktíva.nedostupné
- ΔROA — ziskovosť rastieChýba ROA alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Zadlženosť klesáChýba zadlženosť alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -7.73 % vs. predchádzajúca -2.52 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieChýba kapitálová primeranosť alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 118 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 22 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -7.7 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 51 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 50.6 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 405 tis. € | 520 tis. € | −22,2 % |
| EBITDA | 10 tis. € | 30 tis. € | −66,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 9 tis. € | 27 tis. € | −66,9 % |
| Čistý zisk | -31 tis. € | -13 tis. € | −138,7 % |
| Aktíva | -62 tis. € | 336 tis. € | −118,4 % |
| Vlastné imanie | -31 tis. € | 48 tis. € | −165,5 % |
- 1. 6. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 0 €
- Aktíva spolu
- 0 €
- Vlastné imanie
- −31 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 405 tis. € | -62 tis. € | -31 tis. € | 10 tis. € | -31 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 520 tis. € | 336 tis. € | 48 tis. € | 30 tis. € | -13 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 419 tis. € | 329 tis. € | 61 tis. € | 13 tis. € | -30 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 420 tis. € | 328 tis. € | 91 tis. € | 15 tis. € | -29 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 545 tis. € | 324 tis. € | 120 tis. € | 70 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 496 tis. € | 311 tis. € | 101 tis. € | 59 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 423 tis. € | 294 tis. € | 69 tis. € | 57 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 319 tis. € | 258 tis. € | 50 tis. € | 31 tis. € | 1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti1. 6. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
Predmet podnikania
- 1pohostinská činnosť a výroba hotových jedál pre výdajneod 1. 6. 2008
- 2prevádzkovanie výdajne stravyod 1. 6. 2008
- 3ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 1. 6. 2008
- 4nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 1. 6. 2008
- 5poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 1. 6. 2008
- 6kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živností (veľkoobchod)od 1. 6. 2008
- 7sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 1. 6. 2008
- 8ubytovacie služby v ubytovacích zariadeniach s prevádzkovaním pohostinských činností v týchto zariadeniach a v chatovej osade triedy 3, v kempingoch triedy 3 a 4od 1. 6. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44127472
- RÚZ ID
- 702927
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 6. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat545 423 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 1. 9. 2008Registrácia platcu DPHSK2022622019