Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

VRK REALITNÁ AGENTÚRA s.r.o.

aktívna
Hutnícka 22, 04001, Košice - mestská časť Staré Mesto
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2025)227 tis. €
452,2 %vs 2024
Zisk (2025)-921 €
107,5 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)50 tis. €
1,8 %vs 2024
Zadlženosť (2025)-1753 %
24×Nízkavs 2024
ROE (2025)-1.8 %
107,7 %Stratavs 2024

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 452 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 60/100

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (227 tis. €), je dlhodobo stratová.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 1853 % aktív
Nízka zadlženosťdlh tvorí len -1753 % aktív
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
8. 5. 2008
Sídlo
Hutnícka 22, 04001, Košice - mestská časť Staré Mesto
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža93,2 %
  • ROA (návratnosť aktív)-34,1 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-1,8 %
  • Zadlženosť-1753 %
  • Kapitálová primeranosť1853,1 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (227 tis. €), je dlhodobo stratová.
60/ 100Stabilná
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -0.405
  • netIncome: -921.00
  • revenue: 227 144
  • prevNetIncome: 12 239
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 1 853,126
  • equity: 50 090
  • assets: 2 703
Zadlženosť20 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: -1 753,126
  • equity: 50 090
  • assets: 2 703
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 20.02
  • revenueYoY: 452.19
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 93.18
  • netMargin: -0.405
  • ebitda: 211 648
  • revenue: 227 144
Altman Z''-Score542.77Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.5636.47aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.2648.54aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72447.26aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.0510.50presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score3 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -34.07 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -34.07 % vs. predchádzajúce 5.42 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť -1753.13 % vs. predchádzajúce 77.42 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 84.03× vs. predchádzajúce 0.18×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -0.41 % vs. predchádzajúca 29.75 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 1853.13 % vs. predchádzajúca 22.58 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 99 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • Tržby +452 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
  • X4 (Equity / Total Liabilities) — firma má nulové alebo záporné záväzky, X4 capped na 10.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 452 % na 227 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -0.4 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Pozitívne

    EBITDA marža 93.2 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 1853 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby227 tis. €41 tis. €+452,2 %
EBITDA212 tis. €15 tis. €+13×
Prevádzkový výsledok (EBIT)190 tis. €13 tis. €+13×
Čistý zisk-921 €12 tis. €−107,5 %
Aktíva3 tis. €226 tis. €−98,8 %
Vlastné imanie50 tis. €51 tis. €−1,8 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 8. 5. 2008Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby